Araç sahiplerinin her yıl düzenli olarak ödemek zorunda oldukları Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ikinci taksit tarihi belirlendi.

İKİNCİ TAKSİT İÇİN EN SON 31 TEMMUZ

Alınan karara göre, 2024 yılı MTV ikinci taksiti en son 31 Temmuz tarihine kadar ödenmek zorunda. Araç sahipleri için 31 Temmuz günü sonuna kadar MTV'nin ikinci taksitini ödemeleri çok önemli. Belirlenen bu tarihe kadar MTV ödemesini yapmayan saraç sahipleri gecikme faizi ile karşı karşıya kalacak ve geç yatırılan her gün için daha fazla para vermek zorunda kalacaklar.

Bu nedenle ödemelerin 31 Temmuz tarihine kadar yapılması, ek mali yükümlülüklerden kaçınmak adına büyük önem taşıyor.

MTV NASIL ÖDENİR?

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ikinci taksit ödemesini son günü 31 Temmuz olarak belirlenmiş durumda. Araç sahipleri MTV ödemelerini e-Devlet, banka ya da PTT şubelerinden yapabilirler.

E-Devlet: Araç sahipleri, e-Devlet sistemi üzerinden kolayca MTV sorgulaması yapabilir ve ödemelerini internet platformu üzerinden kolayca gerçekleştirebilirler.

Banka ve PTT Şubeleri: Ödemeler, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) ve bankaların resmi web siteleri aracılığıyla ya da PTT şubelerine gidilerek gerçekleştirilebilir.

Emekli promosyonu yarışı! Emekli promosyonu yarışı!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER