MSB kura saati ve MSB kura sonuçları isim listesi ile ilgili araştırmalar başladı. MSB 1.115 işçi alımı için kura çekimi gerçekleştirecek. Kura çekimi günün gelmesiyle kura sonuçlarının öğrenileceği yer ve tarih merak konusu. Peki MSB kura sonuçları ne zaman açıklanacak, nasıl öğrenilir? MSB kura çekimi ne zaman?

MSB KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Millî Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) 8 Aralık Perşembe günü kura çekimi gerçekleştirilecek. MSB kura çekimi saat 10.30'da başlayacak.

msb ic 812.jpg 2

MSB KURA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK? 

Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.

MSB İŞÇİ ALIMI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecektir.

Sözlü sınav sonucunda, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle ilgili ilanda belirtilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınav sonucu Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Sınav sonucunun bildirilmesi için adaylara ayrıca başka bir tebligat yapılmayacaktır.

MSB İŞÇİ ALIMI HANGİ İLLERDE YAPILACAK? 

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Hatay, İstanbul,İzmir, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Muğla, Niğde,Sivas ve Tekirdağ illerinde MSB işçi alımı gerçekleştirecek.

7.4 büyüklüğünden deprem: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay son durumu açıkladı: Ölü sayısı arttı 7.4 büyüklüğünden deprem: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay son durumu açıkladı: Ölü sayısı arttı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.