Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeye devam eden Canik Belediyesi, çocuklara ve gençlere bilim ve teknoloji dolu günler yaşatmaya devam ediyor. Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde düzenlediği yaz eğitimleriyle öğrencileri yeni nesil teknolojilerle buluşturan onları bilim ve teknoloji alanında uygulamalı eğitimlerle bir araya getiren Canik Belediyesi, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmesini sağlıyor. Canik’te yaz tatili sürecinde bilim ve teknoloji dolu günler yaşayan ve eğitimlerin sonunda başarı belgesi alan öğrenciler büyük sevinç yaşıyor. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, çocukların ve gençlerin bilim ve teknoloji alanında aldıkları eğitimler, bilgi ve yetenekleriyle ülkenin gelişim sürecinde önemli bir rol üstleneceğini ifade etti. 

ÇOCUKLAR YETENEKLERİNİ KEŞFETTİ 

Öğrencilerin yaz tatilinde Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde özel olarak oluşturulan keşif alanları, atölye ve laboratuvarda eğitim aldıklarını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “ Geçmişinden aldığı ilhamla geleceğe yön veren nesilleri Canik Keşif Kampüsümüzde yetiştirmeye devam ediyoruz. Keşif Kampüsümüzde düzenlediğimiz yaz eğitimlerimizle çocuklarımızı bilim ve teknoloji alanında eğitimlerimizle buluşturduk. Kampüsümüzde dolu dolu bir tatil süreci geçiren öğrencilerimize, keşif alanlarımızda, atölyelerimizde ve laboratuvarlarımızda eğitim verdik. Bilim ve teknoloji alanında aldıkları eğitimlerle yeni bilgiler öğrenen öğrencilerimiz, kampüsümüzde gerçekleştirdikleri uygulamalı eğitimlerle yeteneklerini keşfetti. Bizler biliyoruz ki, çocuklarımız burada aldıkları eğitimler, edindiği tecrübeler, bilgi ve yetenekleriyle ülkemizin gelişim sürecinde önemli bir rol üstlenecekler. Canik’te hayallerini gerçekleştiren, kendinden sonraki nesillere ilham kaynağı olacak bireyleri yetiştirmeye devam edeceğiz” şeklinde ifade etti.

Osman Özkoç ile Yarının Dünyası 2 Ekim Pazartesi Kanal S ekranlarında Osman Özkoç ile Yarının Dünyası 2 Ekim Pazartesi Kanal S ekranlarında

GÖZDE ARI

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.