Milyonlarca işçinin gözü 2024 asgari ücret ve zam oranının belirlenmesinde. Asgari ücret için 16-17 bin lira aralığında olacağı iddiaları konuşulurken şu ana kadar hiçbir rakam açıklanmadı. Asgari ücretin bugün saat 16.30'da Külliye'de görüşüleceği belirtildi.

BİRÇOK ÜCRET VE ÖDEME DEĞİŞECEK

Yeni asgari ücretle, Bağ-Kur priminden, GSS'ye, doğum ve askerlik borçlanmasından 65 yaş aylığına, stajyer ücretlerinden engellik maaşlarına, işsizlik maaşından, isteğe bağlı sigorta primine, geçici iş görmezlik ödeneğinden ev hizmetlerinde çalışanların primlerine, asgari ücretlilerin kıdem tazminatına kadar değişiklikler yaşanacak.

ASGARİ ÜCRETTE ZAM BEKLENTİSİ NE?

Asgari ücrete yüzde 30 ile 55 arasında zam yapılması öngörülüyor. Yüzde 30 zam yapılması halinde yeni asgari ücretin 14 bin 822 lira, yüzde 55 zam yapılması halinde ise 17 bin 763 liraya çıkması bekleniyor.

Asgari ücret, memur ve emekli maaşı zamlarının konuşulması beklenen Kabine toplantısı ertelenmişti. Bugün yapılacak toplantı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel seçim çalışmaları takip etmek için AKP Genel Merkezi’nde olacağı gerekçesiyle ertelenmişti.

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman, ne kadar yatacak? Bayram ikramiyesi kimlere verilecek? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman, ne kadar yatacak? Bayram ikramiyesi kimlere verilecek?

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.