Asgari ücrete ilişkin yeni senaryolar çizilmeye devam ediliyor. Öte yandan 5 yıllık bir ara sonrasında asgari ücret zammına ilişkin olarak önemli bir toplantı yapılacak. Asgari ücrete gelecek zamma ilişkin olarak önemli olan, asgari ücrete enflasyon zammı, kıdem tazminatı gibi başlıkları ele alan Üçlü Danışma Kurulu bir kez daha toplanacak. Öte yandan ilerleyen günlerde yapılacak olan toplantıya Sendikalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın da katılacak. İşte toplantıya ilişkin detaylar…

MİLYONLARIN GÖZÜ KULAĞI O TARİHTE

Bakan Koca duyurdu! Resmi Gazete'de yayımlandı Bakan Koca duyurdu! Resmi Gazete'de yayımlandı

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla asgari ücret zammına ilişkin çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Önemli bir gündemimiz var” demişti. Öte yandan milyonlarca vatandaş büyük bir merakla asgari ücret zammını beklerken gözler 20 Ekim’de toplanacak olan Üçlü Danışma Kurulu’na çevrildi. Toplantıya Bakan Işıkhan’ın önderlik yapması beklenirken en son yapılan toplantıda kıdem tazminatı konusu da görüşülmüştü.

ASGARİ ÜCRET İÇİN YENİDEN TOPLANACAKLAR

En son 15 Ekim 2018 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında yapılan Üçlü Danışma Kurulu toplantısı, bir kez daha toplanmak için çalışmalarını tamamladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve ilgili kurumlara gönderdiği yazıyla kurulun 20 Ekim'de toplanacağını duyurdu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.