Tazminatlarla kararıyla ilgili yeni düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kamu çalışanlarını doğrudan ilgilendiren önemli bir değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan karara göre, 2006 yılında yürürlüğe konulan ve zaman içinde çeşitli değişikliklere uğrayan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlar Kararı, 2024 yılı için de geçerli olacak şekilde düzenlendi. Bu kapsamda yapılan değişiklikler

Resmi Gazete'de şu detaylarla yer aldı:


- Özel Hizmet Tazminatı kapsamında üst yönetim ve genel idare hizmetleri için cetvellerde değişiklikler yapıldı. Sayman, ayniyat saymanı ve diğer saymanlar için yeni tanımlamalar getirildi.

- Eğitim öğretim tazminatı bölümünde Makine ve Tasarım Teknolojisi ile ilgili değişiklikler yapıldı ve bazı ibareler yürürlükten kaldırıldı.

Okullarda kayıt parası alınacak! Tenefüs süreleri değişiyor Okullarda kayıt parası alınacak! Tenefüs süreleri değişiyor

- Diğer tazminatlar cetvelinde ise birçok kategoride düzenlemeler yapıldı. Örneğin, sağlık hizmetleri ve eğitim teknolojileri gibi alanlarda yeni tanımlamalar ve düzenlemeler getirildi.

- Din hizmetleri tazminatı bölümünde de Diyanet Akademisi'ne yönelik özel düzenlemeler yapıldı ve yeni dereceler belirlendi.

-Adalet hizmetleri tazminatı bölümünde Müdür, Sayman, Ayniyat Saymanı ve diğer saymanlar için tanımlamalar yeniden düzenlendi. 

- Çok programlı Anadolu liseleri ile mesleki ve teknik eğitim programları için yeni sıralamalar eklenmiş oldu.

 Bu değişikliklerle birlikte Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlar Uygulaması'nda 2024 yılı için güncellemeler yapılmış ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: kamu son haber