doğa yataks cemre
       
5s dikey arslan Mega Halı

Milli Mücadele Şehri Samsun’da Siyasiler Tek Yürek! ‘Meşale Sönmeyecek’

samsun-siyasiler-19-mayis-mesaji
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Mücadele Şehri Samsun’da Siyasiler Tek Yürek! ‘Meşale Sönmeyecek’ Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere, milletvekilleri, belediye başkanları ve STK temsilcileri ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’ı dolasıyla yayımladıkları mesajda birlik ve beraberlik vurgusu yaptı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere, AK Parti, CHP ve İYİ Parti milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları, STK temsilcileri, ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’ı dolasıyla yayımladıkları mesajda, milli birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, vatandaşların bayramını kutladı.

AW322710 02 scaled Ana Manşet

ÇOŞKUYLA KUTLUYORUZ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, Büyük Millet Meclisi’nin açılmasından Milli Mücadelenin zafere kavuşmasına, vatanın bölünmezliğinin dünyaya haykırılışından Cumhuriyet’in ilanına uzanan yolun işaret fişeğini attığı tarihin 102. yıl dönümünü, milletimizin tüm bireyleriyle kenetlenerek coşkuyla kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, siz sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Cigdem Karaaslandan 19 Mayis Mesaji Ana Manşet

YÜREĞİMİZDE HİSSEDİYORUZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: 102 yıl önce Tütün İskelesi’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını büyük heyecanla karşılayan bir şehrin, Samsun’un evlatları olarak bugün yine aynı coşkuyu ve gururu her birimiz yüreklerimizde hissediyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı en içten dileklerimle kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.

Yusuf Ziya Yilmaz scaled Ana Manşet

DEVLETİMİZİN VARLIĞI

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya YILMAZ: 102. yılını büyük bir gurur ve onur ile kutladığımız 19 Mayıs 1919 tarihi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ebedileşmesinde önemli bir dönüm noktasıdır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 19 Mayıs 1919 tarihinde Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkıp, ulusumuzun bağımsızlık yolunda kıvılcımlarını atmış, sonrasında bu kıvılcım büyüyerek yurdun dört bir tarafına yayılmıştır. Samsun’da başlayan mücadele, Cumhuriyetin ilanı ile nihai hedefine ulaşmış, devletimizin varlığı ebedileşmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, 102. yıl da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlarım.

Orhan Kircali Ana Manşet

MİLLİ BİRLİK

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI: Samsunumuzdan başlayan ve tüm Anadolu’ya yayılarak kurtuluş vesilesi olan milli birlik ve beraberlik ruhuyla, geleceğin sorumluluğunu üstlenen gençlerimiz 2053 ve 2071 vizyonumuzu hayata geçirecek, yarının büyük ve güçlü Türkiye’sinin öncüleri olacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı şimdiden kutluyorum.

erhan usta kimdir erhan usta nereli kac yasinda 13584254 6324 amp Ana Manşet

ZULÜM ALTINDA

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan USTA: Gençlerin ve Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Bugün milli mücadele dönemine göre daha güçlü, daha zengin ve daha müreffeh olmamıza rağmen o dönemdeki kadar bağımsız bir dış politika izleyemiyoruz. 19 Mayıs’ı buruk ve hüzünlü yaşıyoruz. uruk yaşıyoruz, çünkü biz hür ve bağımsız yaşarken Doğu Türkistan’da kardeşlerimiz zulüm altında! Filistin’de, Mescid-i Aksa’da insanlık katlediliyor!

bedri yasar Ana Manşet

MİNNETLE ANIYORUZ

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri YAŞAR: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmaya başlamış ve yine Atatürk tarafından gençlerimize armağan edilmiştir. Gençlerimiz de, bizler de 19 Mayıs ruhuyla Cumhuriyete sahip çıkıyoruz. Başta Samsunlu hemşehrilerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bu anlamlı günde rahmetle ve minnetle anıyoruz.

kemal zeybek Ana Manşet

GÜNEŞİN DOĞUŞU

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK: 102 yıl önce tam bugün, Türk ulusunun dehası ulu önder Atatürk, kurtuluş ve kuruluşun ilk kıvılcımını, Kuvay-i Milliye ruhunu Samsun’da ateşledi. 19 Mayıs 1919 bir büyük kutlu başlangıçtır, direniştir, haykırıştır, korkusuz bir mücadeledir, güneşin bir başka doğuşudur memleket üzerinde.

Halil Akgul Ana Manşet

ŞAHLANIŞ DESTANI

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil AKGÜL: 19 Mayıs Milli Şahlanışın Destanıdır. Milletimizin bu kurtuluş mücadelesinde gösterdiği azim, kararlılık ve başarı, ülkeyi bölmek isteyenlerin oyunlarını bertaraf etmiş ve bağımsızlık meşalesi olarak tarihin şanlı sayfalarında yerini almıştır. Tarih boyunca milletimizin üzerinde oynanmak istenen tüm oyunlar, birlik ve beraberlik içinde kararlı ve azimli bağımsızlık aşkıyla her zaman bozguna uğratılmıştır. Bu vesileyle Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta siz gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

baskan togar Ana Manşet

BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR: Bundan 102 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkması ile Milli Mücadelenin fitili ateşlenmiş ve tarih boyunca hiçbir ulusun boyunduruğu altında yaşamayan Türk halkı topyekûn savaşarak bağımsızlık için mücadelesine başlamıştır. Bu anlamlı günün 102. yılını kutlamanın onuru ve gururu ile, tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Ali Kilic scaled Ana Manşet

ARMAĞAN EDİLDİ

Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Tarihe yön veren 19 Mayıs, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir. Aziz milletimiz için gurur kaynağı olan bu önemli gün gençlerimiz için de ilham kaynağıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Millî Mücadelemizin eşsiz kahramanlarını ve geçmişten günümüze kadar bu vatan ve bayrak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Bağımsızlık mücadelemizin başladığı bu anlamlı günde Türk gençliğinin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

ersan aksu Ana Manşet

İSTİKLAL MÜCADELESİ

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan AKSU :Bundan 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal önderliğinde Milli Mücadele şehri Samsun’dan yakılan İstiklal meşalesini bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıyoruz. Aziz milletimiz vatanı, bayrağı, ezanı ve özgürlüğü için çok zor şartlarda İstiklal ve istikbal mücadelesi vermiştir. Bu düşüncelerle aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını bir kez daha saygıyla anıyorum.”

salih zeki murzioglu ana manset 5a Ana Manşet

İLELEBET SÖNMEYECEK

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU: Karakteri bağımsızlık olan milletimizin, 19 Mayıs’ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük başarılarından birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği kurtuluş mücadelesi ile bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya ilan eden aziz milletimiz, bugün tarihindeki şanlı sayfalardan birisinin daha yıl dönümünü yaşamaktadır. 19 Mayıs 1919 hafızamızda sadece bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve bağımsızlığını ifade etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 102 yıl önce yaktıkları kurtuluş meşalesi ilelebet sönmeyecektir.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir