doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Öğrencilere Müjdeyi Verdi: Ücretsiz Test Dağıtılacak!

milli-egitim-bakani-mujdeyi-verdi-ucretsiz-dagitalacak
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğrencilere müjdeyi verdi: Ücretsiz test dağıtılacak! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer şura toplantısının ana konularından biri olarak eğitimde fırsat eşitliği olduğunu açıkladı. Bakan Özer öğrencilere ücretsiz test dağıtılacağının müjdesini de  verdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim sisteminde iyileştirme planladıklarını açıkladı. Özer, lise ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler için de aylık ücretsiz yardımcı testler dağıtacaklarını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS ve YGS sınavları başta olmak üzere eğitimde önümüzdeki dönemde köklü değişiklikler yapılmayacağı mesajını “Reform değil, iyileştirme yapacağız” diyerek verdi. Özer, AK Partili milletvekillerine bir sunum yapıp sorularını yanıtladı. Özer’in sunumda verdiği mesajları şöyle:

HEDEF FIRSAT EŞİTLİĞİ

Önceliğimiz eğitimde fırsat eşitliği olacak. Toplanacak MEB şurasının konusu olarak da bunu seçtik. Fırsat eşitliğinin en önemli ayağı okul öncesi eğitim olacak. İstanbul’da bakanlığın üç katı özel eğitim kurumu var. Yeni kurum yapmak istiyorsunuz arsa sorunu ile karşılaşıyorsunuz. Biz bu sorunu çözeceğiz. Önümüzdeki yıl özel eğitim kurumu sayımız üç katına çıkacak. Bunun için gerekli planlamayı da yaptık, bütçeyi de ayırdık.

CAK, CEK, MIŞ, MİŞ DEĞİL İCRAAT

Artık eğitimde ‘-cak, -cek, -mış, -miş’li cümleler kurmayacağız. Yapacağımızı söyleyip onu yapacağız. Reform değil, iyileştirmeler yapacağız.

EĞİTİMDE BAŞARILIYIZ

Biz eğitimde aslında başarılıyız. PİSA verilerine bakılırsa bu görülebilecek. Daha da başarılı olmak için çalışacağız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir