İSTANBUL (AA) - Migros mevsimindeki balıkları en taze haliyle müşterilerine sunmak için, Leröy Türkiye ile işbirliği yaparak modifiye atmosfer paketleme (MAP) yöntemiyle ambalajlanan balıkların satışına başladı. Şirket mevsimin en taze balıklarını Türkiye çapında 860 mağazasından müşterilerine sunuyor.

Migros'tan yapılan yazılı açıklamaya göre şirket, balık tezgahı bulunan 220 mağazasına ek olarak daha fazla noktadan, mevsimindeki balıkları en taze haliyle müşterilerine sunmak için Leröy Türkiye ile işbirliğine gitti.

İşbirliği kapsamında Migros 860 mağazasında MAP ambalajlı balık satışına başladı. Bbalık tüketimini tercih eden tüketiciler başta somon, çipura, levrek, hamsi, tekir, palamut, lüfer ve istavrit olmak üzere tüm balık çeşitlerini, en taze, hijyenik ve pişirmeye hazır şekilde Migros mağazalarında bulabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Migros Ticaret AŞ Taze Ürünler Pazarlama Direktörü İbrahim Sözen, şunları kaydetti:

"Hiçbir katkı maddesi içermeyen balık ürünlerini MAP ambalaj teknolojisiyle paketleterek dondurmadan, en taze haliyle müşterilerimize sunmaya başladık. Böylece taze balık satışı yaptığımız mağaza sayımızı 860'a çıkardık. Mevsim balıkları denizden çıkarıldıkları gün temizleniyor, analizleri yapılıyor ve en hijyenik şartlarda MAP teknolojisi ile ambalajlanıyor. Böylece hamsi, istavrit, tekir, lüfer palamut, çipura ve levrek gibi denizlerimizde yetişen balıklarımızı hem taze hem de tüketime hazır bir şekilde müşterilerimize sunuyoruz. Sadece Migros'ta bulunan bu hizmet sayesinde balığı her an ulaşılabilir ve ekonomik bir alternatif haline getirdik. Türkiye'nin dört bir yanındaki mağazalarımızla müşterilerimize tava, fırın veya ızgaraya hazır balık sunuyoruz."

Leröy Türkiye Genel Müdürü Ümit Güvenç ise Migros ile hayata geçirdikleri işbirliği sayesinde tüketicileri sağlıklı, pratik ve hijyenik balık tüketimine teşvik ettiklerini belirterek, "MAP ambalaj teknolojisiyle yalnızca balık tezgahı olan mağazalarda değil 860 Migros mağazasında tüketicilere ürünlerimizi sunuyoruz. Bu özel üretim tekniği için yeni bir tesis yatırımı yaptık. Taze balıkların MAP ambalajda tazeliğini aynen koruyacak raf ömrü ile tüketiciye ulaştırılması yenilikçi ve meşakkatli bir çalışma gerektiriyor. Taze MAP ambalaj sistemi balıkçılıkta standartların yükselmesine katkı sağlayacak." ifadelerini kullandı.