doğa calven duru
 
5s dikey izosam bilgi

MHP’den Demirtaş’a Ret İddiası

demirtaş-mhp
Daha Fazla Göster

MHP’den Demirtaş’a Ret İddiası Eski partisi MHP’ye geri dönmek istediği iddia edilen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın, MHP Genel Merkezi’nden ret cevabı aldığı öne sürüldü

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 2,5 yıldır ara vermeden sürdürdüğü MHP’ye dönme çabalarını hızlandırdığı fakat geçtiğimiz günlerde bir kez daha reddedildiği iddia edildi.

İYİ PARTİ’YE GEÇMİŞTİ
Milliyetçi Hareket Partisi saflarından İYİ Parti’ye geçerek, 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş’ın, yeniden MHP’ye dönebilmek için büyük çaba sarf ettiği öne sürüldü. Kendisini mevcut partisinde misafir olarak adlandırıldığı bilinen Demirtaş’ın, yerel seçimlerin hemen ardından başladığı MHP’ye geçme çabalarının, defalarca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den döndüğü biliniyor.

BAHÇELİ’DEN AMBARGO
medyakulis.com’un haberine göre, MHP’den aldığı olumsuz yanıtlara rağmen, bu çabasından asla vazgeçmeyen Demirtaş’ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den, “Bizim derdimiz belediye kazanmak mıydı?” şeklinde yanıt aldığı iddia edildi. Yerel seçimleri kazandıktan sonra, hem İYİ Partililerin hem de CHP’lilerin kendisini bunalttığı yönünde yakın çevresine yakındığı iddia edilen Başkan Demirtaş’ın, son olarak geçtiğimiz günlerde ciddi bir girişimde bulunduğu ve aralarında MHP’li üst düzey isimleri araya sokarak, MHP’ye dönmek için ricacı olduğu öne sürüldü. Başkan Demirtaş’ın, son girişiminin de sert bir dille ret edildiği öğrenildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir