doğa calven cemre
 
5s dikey akın bilgi

Metin Telatar’dan Erken Seçim Çağrısı: ‘Kurtuluş Sandıkta’

telatardan-erken-secim-cagrisi-3108
Daha Fazla Göster

Metin Telatar’dan Erken Seçim Çağrısı: ‘Kurtuluş Sandıkta’ CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, vatandaşların iktidarın yaptığı zamlara dayanacak gücünün kalmadığını öne sürerek, erken seçim çağrısında bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, elektrik zamlarıyla, vatandaşların perişan olduğunu belirterek, “Acı, korku, perişanlık olarak özetlenebilecek AK Parti iktidarının zam yağmurları ile halkımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Kurtuluş sandıktadır, sandık hemen şimdi” dedi.

01 telatar Samsun

‘SOKAK LAMBALARINDA GÖREBİLECEK’

“Adeta kapitülasyon dönemini yaşıyoruz” diyen Başkan Telatar, “Üretim şirketlerine sınırsız haklar tanıyarak üretilen elektriğe dolarla bedel ödeyen bir dönemdeyiz. Ocak 2021’de yüzde 6, Temmuz 2021’de yüzde 15 zam yaparak halkımızın belini büken AKP iktidarı açıklanan enflasyon oranının iki katı zam yapmıştır. Dağıtım şirketlerinden sonra şimdi de TEİAŞ’ı özelleştirmeyi planlıyor. TEİAŞ, bir insanın kan damarları ne kadar hayati öneme sahipse elektrik sektörü için o derece önemli kan damarı niteliğindedir. Kesintisiz, kaliteli, ucuz elektrik masalları ile satılan dağıtım şirketleri sonrası faturaların ne hale geldiği ortada iken, TEİAŞ’ın satılması halinde vatandaş artık ödenemez hale gelecek faturalar nedeni ile elektriği sokak lambalarında görebilecek. Acı, korku, perişanlık olarak özetlenebilecek AKP iktidarının zam yağmurları ile halkımızın dayanacak gücü kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir