Bugün yapılan Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı sonrasında Merkez Bankası'ndan merakla beklenen faiz kararıyla ilgili açıklama geldi. 

Bugün, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında gerçekleşen Para Politikası Kurulu toplantısının öncesinde uzmanlar tarafından Merkez Bankası'nın faiz arttırımına gitmeyeceği ve 14 olan politika faizinin toplantı sonunda da sabit bırakılacağı düşünülüyordu. 

MERKEZ BANKASI'NIN FAİZ KARARI

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 2022'nin ilk 6 ayında faiz oranını değiştirmemişti. Merkez Bankası faiz kararını bugün yapılan PPK toplantısı sonunda açıkladı. Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'te sabit tuttu.

GSB personel alımı 2022: Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları neler? GSB personel alımı 2022: Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları neler?

SON TOPLANTIDA HANGİ KARARLAR ALINMIŞTI?

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen önceki toplantıda politika faizi yüzde 14’te sabit tutulmuştu. Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı sonrası yapılan açıklamada, etkisi artarak sürmekte olan jeopolitik risklerin yılın ilk yarısında olumsuz yönde gerçekleştiği, dünyada iktisadi faaliyetin zayıflamasına sebep olduğu ifade edilmişti. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.