doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Meral Akşener’den Eleştiri Var: “Samsun’u Böyle Beklemiyordum”

aksenerden-elestiri-var
Daha Fazla Göster

Meral Akşener’den Eleştiri Var: “Samsun’u Böyle Beklemiyordum” İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kentin ekonomik gelir düzeyinin düştüğünü esnaf ile üreticinin sorunlarının arttığını belirterek, “Samsun’u böyle beklemiyordum” dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun’u iyi durumda bir şehir olarak bildiklerini belirterek, “Bu inancımızın doğru olmadığını gördüm. Çünkü gelir seviyesi çok düşmüş. İşsiz genç sayısında çok büyük bir artış gördüm. Çiftçinin feryadı da diğer şehirlerde olan gibi. Burada onu beklemiyordum” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 09 09 at 16.53.46 Ana Manşet

O ATEŞ SANDIKLARI PATLATACAK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2 günlük Samsun ziyaretinin ikinci gününde Havza, Vezirköprü ziyaretlerinin ardından İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı ziyaret etti. Ziyarette ayrıca İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da bir sunum gerçekleştirerek, yaptıkları hizmetler ve yapacakları projeler hakkında Meral Akşener’e bilgi verdi. Daha sonra İlkadım esnafıyla bir araya gelen Akşener büyük bir sevgi seliyle ve çiçeklerle karşılandı. Akşener için, “Ülkeye kadın eli değecek. Her şey çok daha güzel olacak. Abla oylarımız seninle. Abla Samsun’dan yaktığımız ateş sandıkları patlatacak, İYİ Parti iktidar olacak” diye pankart açtı. Sevgi seli ile karşılaşan Akşener, “El ele vereceğiz. ‘Seçmen velinimettir’, diyeceğiz ve onların kafalarına vura vura nakşedeceğiz. Herkes buraya gelecek. Sesisiniz olmaya devam edeceğim” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 09 at 16.54.57 Ana Manşet

SAMSUN’DA ÇİFTÇİNİN FERYADI

İlkadım Belediyesi ziyaretinde gittiği hiçbir yerde iktidar partisini veya başka bir partiyi yermediğini dile getiren Akşener, “Samsun’u biz ekonomik gelir düzeyi olarak, diğer şehirlerimize göre daha iyi, özellikle ilçelerini daha ortalamanın üstünde biliriz, öyle bakarız, inanırız. Bu inancımızın doğru olmadığını gördüm. Çünkü gelir seviyesi çok düşmüş. İşsiz genç sayısında çok büyük bir artış gördüm. Çiftçinin feryadı da diğer şehirlerde olan gibi. Burada onu beklemiyordum. Özellikle besicilerin feryatları yüksekti. Esnaf kendini toparlamaya çalışıyor. Her mamulün fiyatlarının arttığını ve o yüzden sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Ben hiçbir yerde iktidar partisini yermiyorum. Başka bir partiyi yermiyorum. Kendi partimi övmüyorum. Propaganda yapmıyorum. Ziyaretlerimde dert sahibi insanlara çözüm üretebilmek için bir yol oluşturmak amaçlı” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 09 09 at 16.53.41 Ana Manşet

İLKADIM’I TAKİP EDİYORUM

İktidarın muhalif belediyelere ayrımcı bir tavır ve dil kullandığını ifade eden Meral Akşener, “İlkadım Belediyesi’ni ve çalışmalarını elbette takip ediyorum. İYİ Parti’nin Millet İttifakı ile beraber aldığı belediye sayısı 3’ü belde gerisi ilçe olmak 21’di. Bazı belediye başkanlarımız genellikle AK Parti’ye dahil oldular. Dolayısıyla elimizde olan partiler tamamen ilçe belediyeleri olarak duruyor. Zaten sayımız az. Dolayısıyla takip etmek elbette görevimiz. İlkadım’da Necattin Demirtaş tecrübeli bir arkadaşımız. İki milletvekilimiz var. Muhalefet belediyelerinin şöyle bir zorluğu var. Maalesef iktidar ayrımcı bir tavır ayrımcı bir dil kullanıyor. Keşke bunu yapmasa. Yani keşke hiçbir belediyeye yapmasa ama Necattin Demirtaş tecrübeli bir belediye başkanı olduğu için onun işi biraz daha kolay diye söyleyebilirim nispeten. Necattin Demirtaş’ın hizmetlerinden memnunum. Özellikle halka dokunan hizmetlerinden memnunun. İnşallah daha iyi olacaktır. Borç meselesini takip ediyordum. Onu da halletmişler” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 09 09 at 14.58.06 Ana Manşet

‘YEREL BASIN ÇOK ÖNEMLİ’

Samsun’un önemli bir yeri olduğuna değinen Akşener, “Samsun kurtulan değil, kurtaran şehir. Dolayısıyla İlkadım’da ‘ilk adım’ın atıldığı yer. Elbette bizim için çok önemli. Manevi değeri açısından önemli. Cumhuriyet’in kuruluşunun, İstiklal Savaşı’nın başlayışının, özgürlüğün, hürriyetin buluşmasının ilk adımı. Burada olduğum için çok mutluyum. Yerel basın çok önemli. Bir basın emekçisi olarak sizin içinde bu ses duyulur olacak. Emeklerinize teşekkür ederim” dedi.

WhatsApp Image 2021 09 09 at 19.54.03 Ana Manşet

ATAKUM BELEDİYESİ’NE ÖVGÜ

Akşener’in Samsun’daki son durağı ise Atakum Belediyesi oldu. Atakumlular tarafından karşılanan Akşener, belediyenin önünde yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Atakum Belediye Başkanımızın Allah yardımcısı olsun. Zorluklarla savaştıklarını biliyorum. Mücadele değil bu adeta savaşıyorlar. Ama iyi niyetin, gayretin, vatandaşa dokunmanın da biçilecek ekonomik bir pahası yoktur. Atakum Belediyesi, kayırmanın olmadığı, liyakata önem verilen, haramın girmediği bir belediye olarak sizlerle olmaya devam edecek.”

WhatsApp Image 2021 09 09 at 16.53.39 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 09 09 at 16.53.42 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 09 09 at 16.53.43 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 09 09 at 16.53.46 1 Ana Manşet

WhatsApp Image 2021 09 09 at 16.53.47 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 09 09 at 16.55.05 Ana Manşet WhatsApp Image 2021 09 09 at 19.54.07 Ana Manşet

Dilber BAHADIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir