Mehmet Özdağ’dan Mustafa Demir’in Kuş Cenneti’ndeki Düğün Organizasyonuyla İlgili O Açıklamasına Yanıt

Samsun Çevre Platformu Sözcüsü Mehmet Özdağ'dan Mustafa Demir'in Açıklamasına Yanıt
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mehmet Özdağ’dan Mustafa Demir’in Kuş Cenneti’ndeki Düğün Organizasyonuyla İlgili O Açıklamasına Yanıt Samsun Çevre Platformu Sözcüsü Mehmet Özdağ, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in düğün organizasyonlarıyla gündeme gelen Kuş Cenneti ile ilgili açıklamalarını, “talihsizlik” olarak nitelendirdi.

Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) Sözcüsü Mehmet Özdağ, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ndeki düğün organizasyonu yapıldığı iddialarını reddeden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i eleştirerek, “Bu kentin doğal mirasını savunmak durumunda olan, görevi bu olan, bu kentin doğal-kültürel mirasını gelecek kuşaklara aktarmakla görevli bir insan orada 3-5 masa gibi masa sayısı üzerinden yaklaşımda bulunuyor olması talihsizliktir” dedi.

 

26 samcep Ana Manşet

TÖRENLERİN YAPILACAĞI YAZMIYOR MU ?

‘Samsun’un doğal mirasının, doğal varlıklarının bize göre çok büyük önemi var. Başkan Demir’e göre olmayabilir’ diyen Özdağ, “Niye o tesis orada? Subasar ormanlarının dibine, Kuş Cenneti’nin yanına pideci ruhsatını ben mi verdim? Orası işyeri değil mi? Ben anlamadım.. Masanın sayısı var mı? Samsun’un doğal mirasının, doğal varlıklarının bize göre çok büyük önemi var. Demir’e göre olmayabilir. Orada açılan tesis, ilk projedeki gibi eğitim tesisi olsaydı eyvallah. Sonuçta orada ticari bir faaliyet var mı, yok mu? Bu kadar net. Sonuçta orada sosyal medyada yapılan reklamlarla düğün, nişan, doğum günü, yaş günü törenlerinin yapılacağı yazmıyor mu?” ifadelerini kullandı.

26 samcep Ana Manşet

BUNU NASIL SAVUNABİLİYOR ?

Her şeye para gözüyle bakan anlayışı reddettiğini belirten Özdağ, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Yarın öbür gün orada yapacağın bir 3 masa da olsa 5 masada olsa ticari bir işletmeye gelen insanların nasıl davranacağını, oraya ne tür bir hasar vereceğini kim nasıl ölçebilir? Şehir içinde uygulanması gereken, İl Sağlık Müdürlüğü’nün, Çevre Müdürlüğü’nün gürültü ile ilgili hiçbir kuralı uygulanmazken, takip edilmezken, oralar uzak durulması gereken, mahremiyetinin korunmasın gerken yerler. Biz orada bir hata yaptık, ticari faaliyete açmamamalıydık, ticari faaliyeti Yörükler Mahallesi sınırlarının içerisine çekmeliydik diyemiyor mu Demir? Biz orada ticari faaliyet yürüten herhangi bir işletmeyi istemiyoruz. Bu kentin doğal mirasını savunmak durumunda olan, görevi bu olan, bu kentin doğal-kültürel mirasını gelecek kuşaklara aktarmakla görevli bir insan, orada 3-5 masa gibi masa sayısı üzerinden yaklaşımda bulunuyor. Dehşet verici bir durum üzütüden öte. Beni Samsunlu bir hemşehrisi olarak görmeyen, beni müşteri olarak gören ve bu ülkenin geleceği için, benim çocuklarımında burada hakkı olduğunu kabul etmeyen anlayışı reddediyorum.”

26 samcep Ana Manşet

Dilber BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir