Bu habere erişim sağlamamıyor 14 Temmuz Bu habere erişim sağlamamıyor 14 Temmuz

TBMM TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİK

Normal şartlarda 1 Temmuz'dan ekim ayına kadar tatile giren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) takviminde bu sene değişikliğe gidildi.

ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEK

AK Parti'nin "Meclis'in çalışma takvimine" ilişkin grup önerisi ise kabul edilirken böylece Meclis 1 Temmuz'da tatile girmeyerek, çalışmalarına devam edecek.

Meclis, 26 Haziran'da Sermaye Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifinin görüşmeleri tamamlana kadar, 3 Temmuz'da da Türk Sivil Havacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri tamamlana kadar çalışacak.

31 TEMMUZ'A KADAR SÜRECEK

1 Temmuz’da tatile çıkması planlana Genel Kurul, 31 Temmuz'a kadar salı, çarşamba ve perşembe günü birleşimlerinde denetim konularını görüşmeyerek gündemin, "Kanun Teklifleri ile Komisyonlardan Gelen Diğer İşler" kısmında yer alan işleri görüşerek çalışmalarına devam edecek.

Grup önerisi üzerine söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, TBMM'nin İç Tüzük'ün 5'inci maddesine göre 1 Temmuz 2024'te tatil girmesi gerekildiğini hatırlattı ve tatile girmeyerek çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Yenişehiroğlu Amaçlarının Meclis'in çalışması, vatandaşın lehine olan kanunların çıkması olduğunu belirtti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER