banner1365

banner1345

Ankara’daki Malatyalılar Bir Aray Geldi

banner1357

Ankara’da ki Malatyalılar ‘Türkü Şöleni’ programda bir araya geldi.Ankara Malatyalılar Derneğinin organizasyonunda tüm dernekler işbirliği ile Malatya türkü şöleni düzenlendi. Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezindeki...

MALATYA 15.04.2014, 13:22
Ankara’daki Malatyalılar Bir Aray Geldi
banner1353
Ankara’da ki Malatyalılar ‘Türkü Şöleni’ programda bir araya geldi.

Ankara Malatyalılar Derneğinin organizasyonunda tüm dernekler işbirliği ile Malatya türkü şöleni düzenlendi. Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezindeki yapılan Malatyalı kaynaşmasına yaklaşık bin 500 kişi katıldı. Malatya Dernekler Birliği Başkanı Battal Yıldız programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Bu muhteşem birliktelik, bu muhteşem beraberlik bu muhteşem coşku bizleri sevindirdi. Karşısında yönetim kurulu üyelerim adına tüm dernek başkanlarım adına sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. İşte dört dörtlük Malatyalıların başkentteki büyük coşkusu ve büyük birlikteliği. Ankara’daki Malatyalı dernekler birliği olarak arzu ettiğimiz birlik ve beraberliği şu anda burada yaşamanın heyecanı içerisindeyiz. Bu birlik ve beraberliğin başkentimiz Ankara’dan tüm Malatyalılara örnek olacağımıza inanıyorum. Biliyorum bugün konuşma günü değil, bugün el ele, gönül gönüle, eğlenme günü. Ankara’daki Malatyalılar olarak, haydi, hep birlikte eğlenelim haydi birbirimizle tanışıp kaynaşalım.”

Şölene katılan sanatçılar Erdal Erzincan, Mustafa Özarslan, Şirin Üstün, Can Aydoğdu ve Çankaya Belediyesi Halk oyunları ekibi eşliğinde eğlenilen şölenden sonra katılımcılar, Başkan Battal Yıldız’dan bu tür organizasyonların devamını istedi.

Yorumlar (0)
banner1363
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 18 Ekim 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 12:25
İkindi 15:25
Akşam 17:57
Yatsı 19:16