banner1317

Ankara’daki Malatyalılar Bir Aray Geldi

Ankara’da ki Malatyalılar ‘Türkü Şöleni’ programda bir araya geldi.Ankara Malatyalılar Derneğinin organizasyonunda tüm dernekler işbirliği ile Malatya türkü şöleni düzenlendi. Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezindeki...

Ankara’daki Malatyalılar Bir Aray Geldi
banner1314
Ankara’da ki Malatyalılar ‘Türkü Şöleni’ programda bir araya geldi.

Ankara Malatyalılar Derneğinin organizasyonunda tüm dernekler işbirliği ile Malatya türkü şöleni düzenlendi. Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezindeki yapılan Malatyalı kaynaşmasına yaklaşık bin 500 kişi katıldı. Malatya Dernekler Birliği Başkanı Battal Yıldız programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Bu muhteşem birliktelik, bu muhteşem beraberlik bu muhteşem coşku bizleri sevindirdi. Karşısında yönetim kurulu üyelerim adına tüm dernek başkanlarım adına sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. İşte dört dörtlük Malatyalıların başkentteki büyük coşkusu ve büyük birlikteliği. Ankara’daki Malatyalı dernekler birliği olarak arzu ettiğimiz birlik ve beraberliği şu anda burada yaşamanın heyecanı içerisindeyiz. Bu birlik ve beraberliğin başkentimiz Ankara’dan tüm Malatyalılara örnek olacağımıza inanıyorum. Biliyorum bugün konuşma günü değil, bugün el ele, gönül gönüle, eğlenme günü. Ankara’daki Malatyalılar olarak, haydi, hep birlikte eğlenelim haydi birbirimizle tanışıp kaynaşalım.”

Şölene katılan sanatçılar Erdal Erzincan, Mustafa Özarslan, Şirin Üstün, Can Aydoğdu ve Çankaya Belediyesi Halk oyunları ekibi eşliğinde eğlenilen şölenden sonra katılımcılar, Başkan Battal Yıldız’dan bu tür organizasyonların devamını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312