banner1320

Şeyma Subaşı, MHP'li belediye başkan adayından şikayetçi oldu!

Şeyma Subaşı, MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Sözlü hakkında hakaret suçundan yargılanması için şikayetçi oldu.

Şeyma Subaşı, MHP'li belediye başkan adayından şikayetçi oldu!
banner1314

Şeyma Subaşı, Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Sözlü hakkında hakaret suçundan yargılanması için şikayetçi olduğu öğrenildi.

HAKARET SUÇUNDAN DAVA AÇILDI

Şeyma Subaşı'nın avukatı Emek Emre şikayet dilekçesinde 31 Mart Yerel Seçimlerini kaybeden Hüseyin Sözlü'nün, 'dava adamlığı' tartışması adı altında, 18 Nisan'da sosyal medyada yaptığı paylaşımda Şeyma Subaşı'na hakaret edildiğini belirtti.

 

HERKESİN GÖZÜ ÜZERİNDE OLAN BİR ANNE

Dilekçede Şeyma Subaşı'nın kamuoyunca tanınan, takip edilen ve hemen hemen her hareketi haber yapılan genç bir kadın ve anne olduğu belirtilirken,Subaşı'nın şüpheli Hüseyin Sözlü'yü tanımadığını ve adını suç konusu paylaşım nedeniyle öğrendiğini de belirtti.

KADINI HOR GÖRMENİN AÇIK BİR UZANTISI

Avukat Emek Emre dilekçesinde, "Şüphelinin bu eylemi ülkemizin kanayan yarası olan kadına karşı şiddet ve kadını hor görmenin açık bir uzantısı olup hakaret suçunu teşkil etmektedir" ifadelerini kullandı. Dilekçede ayrıca Hüseyin Sözlü hakkında hakaret suçundan soruşturma başlatılarak, kamu davası açılması istendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300