Hilas Otel

Çelik İnşaat

'Çıplak fotoğraflarımla tehdit ediliyorum'

Dünyanın en zenginlerinden olan jeff Bezos, yeni bir haberle gündeme geldi. Bezos, çıplak fotoğraflarına erişen tabloid gazetesi National Enquirer'in kendisini tehdit ettiğini öne sürdü.

'Çıplak fotoğraflarımla tehdit ediliyorum'

Amazon CEO'su Jeff Bezos’un, kişisel bloğunda National Enquirer'in kendisine şantaj yaptığını öne sürerek kendisine gönderdikleri yazışmaları yayınlaması ABD’de büyük olay oldu.

Washington Post’un da sahibi olan Bezos, sevgilisi Lauren Sanchez ile aşkını ortaya çıkaran fotoğrafları, yine ilk olarak ABD Başkanı Donald Trump’ın yakın arkadaşı David Pecker'ın CEO'su olduğu National Enquirer dergisinde yayınlanmıştı.

ABD’de süpermarketlerde satışı yapılan National Enquirer’in bağlı olduğu American Media Inc. (AMI) şirketi hakkındaki soruşturmada geri adım atmadığı sürece, açık fotoğraflarının yayınlanmasıyla tehdit edildiğini ifade eden Bezos, bu tehditlere boyun eğmeyeceğini ifade ederek epostalarda yer alan fotoğraflarla alakalı bilgileri de yayınladı.

Derginin editörü Dylan Howard tarafından yollanan e-postalarda, Bezos’un sol elinde telefon tutarken çıplak çekilmiş fotoğraflarının yer aldığı, ayrıyetten de Bezos’un evlilik yüzüğünün de görüldüğü fotoğraflar arasında sevgilisi Lauren Sanchez’in de dekolte fotoğraflarının bulunduğu öne sürüldü.

Amazon’un sahibi Bezos, National Enquirer’in eski Los Angeles TV sunucusu olan sevgilisi Lauren Sanchez’le olan ilişkisini ilk ortaya çıkarıp yayınlamasının ardından eşi McKenzie ile boşanmıştı. Bezos, bu olayın ardından özel dedektif Gavin de Becker'i bu sızıntıyı bulması için görevlendirmişti.

Bezos, bu olaydan birkaç gün sonra, AMI'den bir temsilcinin kendisine yaklaştığını ve ‘soruşturmamızı durdurmazsak’ metin mesajlarının ve fotoğrafların daha fazlasını yayınlamakla tehdit ettiği öne sürüldü.

Yayınlanan tehdit mektubunda “Bu e-postayı göndermekten hiçbir editör memnuniyetlik duymazdı. Umarım sağduyu hâkim olabilir - ve hızlı bir şekilde. ”ifadeleri bulunurken, AMI’nin genel başkan yardımcısı ve de Becker’in avukatı arasında geçtiği öne sürülen başka bir e-postadaysa tarafların karşılıklı olarak kabul edilebilecekleri ve AMI’nin siyasi olarak motive edildiğini ya da siyasi güçlerce etkilendiğini öne sürecek hiçbir bilgi veya temele dayandırılmadıkları yönünde atıfta bulunacaklarını kabul eden bir anlaşma önerisi yeraldı.

Bezos, Medium.com’daki bloğunda yayınlanan e-postanın “AMI’nin gazetecilik ayrıcalıklarını silahlandırma, gerçek gazeteciliğin ilkelerini ve amacını görmezden gelme konusunda uzun süredir bir üne sahip olduğunu” ifade etti.

AMI, daha önce eski Playboy modeli Karen McDougal’un Başkan Trump'la ilgili iddia ettiği ilişkisini 150 bin dolar vererek yayınlamadığını, Adalet Bakanlığı ile yaptığı dokunulmazlık anlaşması sayesinde kabul etmişti.

Bezos, AMI'nin ‘gasp ve şantaj’ ile devam etmesine izin vermek yerine, ‘tehdit ettikleri şahsi zarar ve utançlara rağmen’ e-postaları serbest bırakmaya karar verdiğini ifade ederk şunları dile getirdi:

“AMI’ın vereceği herhangi bir kişisel utanç, arka koltuğa geçmeme neden olabilir, çünkü burada çok daha önemli bir konu var; Benim pozisyonumda bir kişi bu tür bir zorbalığa dayanamıyorsa, kaç kişi dayanabilir?”

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER