Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden gelen son dakika açıklamasına göre, toplum yararına çalışma programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına 4 binden fazla TYP işçi alımı gerçekleştirileceği bildirildi. Bu kamuya geçici işçi alımı KPSS şartı aranmadan yapılmaktadır ve başvurular internet üzerinden, e-devlet kapısı aracılığıyla alınmaktadır.

Bakan açıkladı! 303 milyon 717 bin liralık ödeme bugün hesaplara yatıyor Bakan açıkladı! 303 milyon 717 bin liralık ödeme bugün hesaplara yatıyor

TOPLUM YARARINA PROGRAMLAR (TYP) NEDİR?

Toplum Yararına Programlar (TYP), kamuya geçici olarak istihdam edilmek üzere işçi alımlarının yapıldığı bir programdır. Bu program kapsamında işe alınanlar, kamuda geçici bir süre çalışır ve bu süreç genellikle 6 ila 9 ay arasında değişmektedir. İş sonunda adaylar işsiz kalabilirler.

ALIM YAPILAN İLLER

Bu işçi alımları çeşitli illerde gerçekleştirilmektedir. Başvuruların alındığı iller şunlardır:

Çankırı
Adana
Gaziantep
İzmir
Karabük
Osmaniye
Ağrı
Ankara
Edirne
Nevşehir
Trabzon
Erzurum
Balıkesir

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

TYP işçisi başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki adımları takip ederek başvurularını İŞKUR sayfası üzerinden gerçekleştirebilirler.

İŞKUR Resmi Websitesi adresine tıklayın.

Açılan sayfada "İş Arayan" kısmından giriş yapın. Eğer İŞKUR iş arayan üyeliğiniz yoksa, "e-Devlet Kapısı Girişi" kısmından kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan ekranda aşağıdaki adımları takip ederek ilan başvuru sayfasına ulaşın:

"TYP Arama" kısmına gidin ve ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanın başvuru numarasına tıklayarak başvurunuzu yapın.

Bu adımları takip ederek TYP işçisi başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işçi alımları, iş arayanlar için önemli bir fırsat sunmaktadır. Başvuruların zamanında ve doğru şekilde yapılması, işe alınma şansını artırabilir.

İŞKUR üzerinden yapılan personel alımı ilanları şu şekilde:

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN