Salataların vazgeçilmezi ve C vitamini deposu olarak bilinen limonun birçok faydası vardır. İçeriğinde bulunan bol miktarda C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini korumaya yardımcı olurken, hastalıklara karşı da kalkan görevi görür.

Faturalı hat kullananlar dikkat! Başvurana para iadesi yapılacak Faturalı hat kullananlar dikkat! Başvurana para iadesi yapılacak

Ayrıca kansızlığa iyi gelen ve kanser riskini azaltan limon, kalbi korumaya da yardımcı olur. Ancak, bu faydalardan yararlanmak için limonu doğru tüketmek gerekiyor. Yanlış tüketildiğinde ise limonun faydalarından tam anlamıyla yararlanılamayabilir.

UZMANLAR UYARDI

Limonun faydaları saymakla bitmez, ancak tüketirken dikkatli olunması gerektiği de unutulmamalıdır. Limonun vitaminlerinden tam anlamıyla faydalanmak için doğru tüketim büyük önem taşır.

MİDEYE ZARAR VERİYOR

Limonu doğru tüketmek önemli faktörlerden biridir ve tüketim miktarı büyük önem taşır. Limon gerektiğinden fazla tüketildiğinde diş ve diş minesi büyük zarar görür. İçeriğinde bulunan asit, dişlerde hassasiyet yaratarak çürüğe yol açabilir. Aşırı tüketim, dişlerin yanı sıra mideyi de olumsuz etkiler.

MİGRENİ TETİKLİYOR

Asidik yapısı nedeniyle limon, gerektiğinden fazla tüketildiğinde mide yanması ve reflü gibi sorunları tetikleyebilir. Ayrıca, limonun fazla tüketilmesi migreni tetikleyerek baş ağrısına neden olabilir. Baş ağrısının nedenlerinden biri ise limonların tiramin üretmesidir. Bu sebeplerden dolayı limonu aşırı tüketmekten kaçınmakta fayda vardır.

ALINTI: KAMU SON HABER

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy