doğa calven duru
 
5s dikey izosam bilgi

KYK Yurt Başvurusu Ne Zaman? KYK Başvuru Tarihleri Belli Oldu Mu?

KYK Burs Ve Yurt Başvurusu Ne Zaman KYK Başvuru Tarihleri Belli Oldu Mu
Daha Fazla Göster

KYK Yurt Başvurusu Ne Zaman? KYK Başvuru Tarihleri Belli Oldu Mu? KYK yurt başvuruları ne zaman alınacak? Üniversite tercihlerinin 5 Ağustos tarihinde alınmaya başlanmasının ardından Üniversite eğitimleri için şehir dışına çıkacak olan binlerce öğrenci KYK yurt başvuruları ne zaman alınacak sorusuna yanıt arıyor. Peki 2021-2022 eğitim öğretim yılı için KYK yurt başvuruları hangi tarihler arasında alınacak, başvuru şartları neler?

6116286386b2452258a5481e Güncel

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM tarafından 5 Ağustos tarihinde alınmaya başlanan YKS tercihleri 20 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Tercih işlemlerini tamamlayan ve bulundukları illerden farklı şehirlere eğitim almak için gidecek olan binlerce öğrencinin en önemli ihtiyacı barınma olarak öne çıkıyor. Barınma ihtiyacının KYK yurtlarında gidermek isteyen adaylar KYK yurt başvuru tarihleri konusunda araştırmalarını sıklaştırdı. Peki KYK yurt başvuruları hangi tarihler arasında alınacak?

6116286386b2452258a5481c Güncel

KYK YURT BAŞVURULARI HANGİ TARİHLER ARASINDA ALINACAK?

KYK yurt başvuru tarihleri henüz açıklanmadı. Başvuruların 20 Ağustos tarihinde sona erecek olan YKS tercihlerinin ardından Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından açıklanması bekleniyor.

6116286386b2452258a54820 Güncel

KYK YURT BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

KYK yurt başvuruları resmi site üzerinden yayımlanacak olan link üzerinden e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Öğrencilerin bu adımda bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak yapmaları istenecek.

6116286386b2452258a5481a Güncel

KYK YURT BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a) Öğrencinin, örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olması,

b) Öğrenci ailesinin Kurum yurdunun bulunduğu şehrin belediye sınırları dışında ikamet etmesi (Sağlık Kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engeli olduğu tespit edilen öğrenciler, lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yetiştirme yurtlarında tamamlayan ve/veya Devlet koruması altında olan öğrenciler, anne ve babası vefat etmiş olan öğrenciler hariç)

c) Öğrencinin, taksirli suçlar hariç, herhangi bir suçtan dolayı hakkında 6 ay ve daha fazla hapis cezası ile kesinleşmiş mahkûmiyeti bulunmaması,(Cezası tecil edilenler hariç)

ç) Cezası tecil edilmiş olsa bile, 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu ile 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun İkinci Kitap Üçüncü Kısmının Beşinci Bölümü ile Dördüncü Kısımda düzenlenen suçlardan hüküm altına alınmamış olması ve bu suçlardan haklarında açılan derdest kamu davası bulunmaması,

d) Öğrencinin, Kurum veya diğer resmi kuruluşların yurtlarından “Süresiz çıkarma cezası” veya öğretim kurumlarından 6 aydan fazla uzaklaştırma cezası almamış olması,

e) Uluslararası öğrencilerin öğrenci belgesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından alacakları Türkiye Cumhuriyeti ikamet izni belgesi ile pasaportunun tasdikli fotokopisini vermesi,

f) Zorunlu staj hariç asgari ücretin üzerinde ücretle bir işte çalışmaması,

g) Öğrencinin, toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığı veya bulaşıcı hastalığı olmaması gerekmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir