Son aylarda altın fiyatlarındaki artış, hırsızlık ve dolandırıcılık vakalarının da artmasına neden olmuş durumda. Kuyumcular, bu durumu önlemek için yeni tedbirler almaya başladı. Özellikle kesme altın olarak bilinen belirli gramajı olmayan eski altın parçalarıyla yapılan dolandırıcılık vakaları önemli ölçüde artmış durumda. Bu nedenle kuyumcular, kesme altın satışını büyük oranda durdurma kararı aldı.

Yazın muhteşem ikilisine dikkat! Sakın birlikte tüketmeyin! İşte nedeni Yazın muhteşem ikilisine dikkat! Sakın birlikte tüketmeyin! İşte nedeni

KUYUMCULAR ÖNLEM ALIYOR

Altın, 2023 yılında yatırımcılara %80'e varan kazanç sağlayarak en çok kazandıran yatırım aracı oldu. Merkez Bankası'nın faiz politikalarındaki belirsizlikler ve faiz indirimi beklentileri, altın fiyatlarının daha da yükselebileceği yorumlarına neden oluyor.

Kuyumcular, müşterilerini sahte altınlar konusunda bilgilendirerek ve denetimleri sıkılaştırarak dolandırıcılık vakalarını azaltmaya çalışıyor. Yatırımcılar için güvenli alışveriş yapabilmek ve altının saflığını kontrol etmek önem taşıyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KARAR