banner1160

Simav’da hıdırellez pazarı

Kütahya’nın Simav ilçesinde, geleneksel olarak her yıl kurulan hıdırellez pazarına, büyük hayırdan dönen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Simav’ın Değirmenciler mahallesiyle panayır alanında kurulan hıdırellez pazarından alış veriş...

Simav’da hıdırellez pazarı
banner1139

Kütahya’nın Simav ilçesinde, geleneksel olarak her yıl kurulan hıdırellez pazarına, büyük hayırdan dönen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Simav’ın Değirmenciler mahallesiyle panayır alanında kurulan hıdırellez pazarından alış veriş yapan vatandaşlar, tanışma, kaynaşma ve bereketli bir yıl dileğinde bulundular.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, hıdırellez pazarının kurulmasıyla uzun zaman bir birlerini görmeyen vatandaşların görüşmeleri için vesile olduğunu belirtti. Özkan “ Bu hafta büyük hayır etkinlikleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz hıdırellez pazarını panayır alanında açtık. Gelecek nesillerimize kültür mirasımızı aktarabilmek adına, yerel kültürümüzün bir parçası olan kaynaşma ve tanışmanın yanı sıra alış veriş yaparak bereketli bir geçirmeyi diliyoruz” dedi. (MEİ-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127