Pazarlarlı öğrenciler Çanakkale’de

Kütahya’nın Pazarlar ilçesine bağlı Sofular köyündeki ilk ve ortaokulu öğrencileri, Çanakkale gezisine katıldı.Sofular İlkokulu ve Ortaokulu tarafından düzenlenen bu gezide öğrenciler Conkbayırı, Anafartalar, 57. Alay, Ertuğrul tabyası...

Pazarlarlı öğrenciler Çanakkale’de
banner852

Kütahya’nın Pazarlar ilçesine bağlı Sofular köyündeki ilk ve ortaokulu öğrencileri, Çanakkale gezisine katıldı.

Sofular İlkokulu ve Ortaokulu tarafından düzenlenen bu gezide öğrenciler Conkbayırı, Anafartalar, 57. Alay, Ertuğrul tabyası olmak üzere 130 km’yi bulan tarihi alanı rehber eşliğinde ziyaret etti.

Gördükleri manzara ve dinledikleri anılar karşısında duygu dolu anlar yaşayan Sofular İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri Sargı yeri Şehitliği’nde İstiklal Marşı okudular.

Okul Müdürü Ali İhsan Poslu ise, "Çanakkale savaşı Türk milletin yok oluş veya yeniden var oluş kıskacında canıyla ve kanıyla yeniden var oluşunun tarihe geçtiği yerdir. Çanakkale Bir ulusun yedi düvele insanlık dersi verdiği yerdir. Yarbay Mustafa Kemal’i, Başkomutan Atatürk olarak Türk milletine hediye ettiği yerdir. Bizim buraya gezi düzenlememizin amacı öğrencilerimizin içinde var olan vatan, millet ve ecdat sevgisini ortaya çıkararak milli bir şuur oluşturmaktır’’ dedi.(MB-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner650

banner826