doğa yataks duru
       
5s dikey izosam bilgi

Kurban Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

tatıl 20 hazırann
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün? Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı sorusu Bayrama az bir vakit kala araştırılmaya başladı. Kurban Bayramı izninin uzatılması için turizmcilerden talep var. Ancak Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasıyla ilgili karşı talepte bulundu. İşte nedeni…

KURBAN BAYRAMI 9 GÜN OLARAK BİRLEŞTİRİLDİ

Kurban Bayramı 4 gün sürmesi sebebiyle tatil arife günü 19 Temmuz Pazartesi’nden 23 Temmuz Cuma olan bayramın son gününe kadar devam edecek. Ancak pazartesi öncesi ve cuma sonrası hafta sonu olması sebebiyle de tüm hafta yani 9 gün tatile gitmek isteyenler için birleştirilmiş olacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN? KURBAN BAYRAMI İZNİ TARİHLERİ

Kurban Bayramı, 19 Temmuz’da başlarken, 23 Temmuz’da sona erecek. İşte Kurban Bayramı tarihleri…

Kurban Bayramı Arifesi: 19 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı

Kurban Bayramı 2.Gün: 21 Temmuz Çarşamba

Kurban Bayramı 3.Gün: 22 Temmuz Perşembe

Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma

TURİZMCİLERDEN KURBAN BAYRAMI TATİLİ- İZNİ UZATILSIN TALEBİ

Turizmciler Kurban Bayramı tatilini 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’yle birleşmesini istiyor.

Böylelikle 15 Temmuz’un perşembe gününe denk gelmesi sebebiyle şu anda 9 gün kabul edilen tatil 11 güne çıkacak. Öte yandan bu fikre karşı talepler de söz konusu.

TİCARET TARAFINDAN KARŞI TALEP

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması taleplerine “Uzun tatillerde üretim çarkları ve ticaret kesintiye uğruyor, ihracat yavaşlıyor” diyerek karşı çıktı.

Uzun tatil süresinin “üretim ve ihracatı yavaşlatarak milli gelirin artışını engelleyeceğini” belirten Baran, “Yeniden ekonomik çarkını döndürebilmek için kepenklerini kaldıran üyelerimizi yeni bir uzun tatil süreciyle karşı karşıya bırakmak, ticaret hayatını, üretimi ve ihracatı sekteye uğratarak ülke ekonomisinin olumsuz yönde etkilenmesine sebebiyet verebilir” değerlendirmesinde bulundu.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir