Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, internet kullanıcılarının en çok merak ettiği konuların başında "Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün başlayacak" sorusu yer alıyor. Bayram tatili kaç gün? İşte 2022 Kurban Bayramı tarihi ve tatil günleri

Müslümanlar için büyük öneme sahip Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı. Bayram için hazırlık yapanlar, ''Kurban Bayramı ne zaman başlayacak?'' sorusuna yanıt arıyor. Peki Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün başlıyor? Bayram tatili kaç gün, 9 gün oldu mu? İşte detaylar...

2022 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Kurban Bayramı arefe günü 8 Temmuz Cuma günü idrak edilecek. Bayramın birinci günü ise 9 Temmuz Cumartesi gününe denk geliyor.

Kurban Bayramı 1. Gün: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 2. Gün: 10 Temmuz Pazar

Sigaraya zam geliyor! Sigaraya zam geliyor!

Kurban Bayramı 3. Gün: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Gün: 12 Temmuz Salı

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN, 9 GÜN OLDU MU?

Geçtiğimiz günlerde, Kabine Toplantısı'nın ardından Kurban Bayramı tatiliyle ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kurban Bayramı'nın takip eden günler ile 15 Temmuz arasındaki çarşamba ve perşembe günlerinin idari izin kapsamına alınacağını sizlerle paylaşmak istiyorum."  ifadelerini kullanmıştı. 

Bu açıklamaya göre, 9 Temmuz'da başlayacak olan Kurban Bayramı, 13 ve 14 Temmuz'un idari izin kapsamına alınmasıyla dokuz güne çıkarıldı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.