doğa area duru
 
5s dikey izosam bilgi

Kredilere İndirim Müjdesi.. Bankalar Yeni Faiz Oranlarını Açıkladı!

Kredilere indirim Müjdesi..
Daha Fazla Göster

Kredilere İndirim Müjdesi.. Bankalar Yeni Faiz Oranlarını Açıkladı! Acil nakit ihtiyacına çözüm olan tüketici ya da diğer adıyla ihtiyaç kredilerinde indirim gündemde

Banların bugünlerde sunduğu indirim kampanyalarından pek çok kişi faydalanmaya devam ediyor. İşte bankaların yeni faiz oranlarıyla ilgili detaylar..

para emeklilik Ekonomi

İhtiyaçlarını gidermek için insanların başvurduğu tüketici kredileriyle ilgili indirim detayları gündemde. Merkez Bankası verilerine göre tüketici kredileri faiz oranı ortalama yüzde 1.93. Bazı bankalarda ise bu oran yüzde 2’lere çıkmış durumda. İhtiyaç kredilerinden en dikkat çeken şey, bazı bankaların kredi miktarına göre çok farklı faiz oranları belirlemesi oldu. Yani 10 bin TL’lik bir ihtiyaç kredisinde 1.83 faiz uygulayan bir banka, 20 bin TL’de ise bu faizi 1.59’a kadar indirebiliyor. İşte banka ihtiyaç kredi oranlarıyla ilgili son detaylar..

para bagisisi Ekonomi

BANKA TÜKETİCİ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Halkbank, maaşını bankadan alanlara ve emekli müşterilerine yüzde 1.60’tan başlayan faiz oranlarıyla kredi kullandırıyor. Kamu ve özel sektör çalışanlarına uygulanan oran ise yüzde 1.63. Banka ayrıca eczacılara ve eczanelere bağlı çalışan müşteriler için aylık yüzde 1.71’den başlayan faiz oranıyla 100 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi sunuyor.

Posta’dan Hülya Çaylak’ın haberine göre; Ziraat Bankası, ‘Çalışanın Artısı’ ve ‘Emeklinin Artısı’ adlı iki farklı tüketici kredisi sunuyor. Bu kapsamda faiz yüzde 1.63 olarak uygulanıyor. Ancak bunun dışında tüketici kredisi kapsamında uygulanan faiz oranı yüzde 1.59’a kadar düşüyor.

VakıfBank, yüzde 1.59 faizle 125 bin TL’ye kadar kredi limiti sunuyor. ‘İhtiyaç Kredisi Kampanyası’ ve ‘Kamuya Özel İhtiyaç Kredisi’ kapsamında ise faiz oranı yüzde 1.55’e iniyor. Buna göre değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri ve 3 ay ödemesiz dönem imkanı sunuluyor.

ruyada para calmak ne anlama gelir ruyada para 13947579 7942 amp Ekonomi

3 AY ERTELEMELİ KREDİ

Akbank, müşterilerine özel 3 ay ertelemeli kredi kampanyası hazırladı. Buna göre müşterilere, krediyi aldıktan 3 ay sonra ödeme imkanı sunuluyor. 75 bin TL’ye kadar kredi sağlanan kampanyada ilk ödeme 92 güne kadar ertelenebiliyor. Bu kampanya kapsamındaki kredinin vadesi ise en fazla 33 ay olabiliyor.

YAPI KREDİ

Yapı Kredi, ‘3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi’ kampanyası hazırladı. Kampanyanın azami vadesi ödemesiz dönem dahil 36 ay. En fazla 90 gün öteleme seçeneği sunuluyor.

DENİZBANK

1.90’dan başlayan faizlerle ihtiyaç kredisi sunan DenizBank, ‘Emekli Maaş Müşterilerine Özel Kredi Fırsatı’ kampanyasında faizi yüzde 1.70’e kadar düşürüyor. Bu kredinin üst limiti 10 bin TL ve 24 ay vade. Banka, ‘Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi’ kampanyasında ise yüzde 1.59 faizle 36 ay vade ve 100 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Bu kredi için kefil şartı bulunmuyor.

İŞ BANKASI

1.60’tan başlayan faiz oranları sunan İş Bankası, kişiye özel belirlenen faiz oranları ve aylık eşit taksit ya da kişiye özel esnek taksit imkanlarıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Ayrıca bankanın mobil uygulaması veya internet şubesinden yapılan ‘Anında Kredi’ kampanyası kapsamında da 3 ay ödemesiz kredi imkanı sunuluyor.

TEB BANKASI

TEB, ‘Sonbahar Kredisi’ adlı kampanyasında yüzde 1.59’dan başlayan faiz oranları sunuyor. Kampanyada 3 aya kadar erteleme imkanı da veriliyor. Ayrıca bankanın mobil uygulaması olan CEPTETEB üzerinden düşük faizli kredi imkanı sunuyor. Buna göre; ‘CEPTETEB Hoş Geldin Kredisi’ kapsamında, 36 ay vadeyle 100 bin TL’ye yüzde 1.45 faizle kredi veriliyor. Şekerbank, ‘Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi’ kapsamında, günlük 14 TL’den başlayan taksitlerle 100 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Banka ‘Ödemesi Kolay’ kredisi kapsamında da 3 ay ödemesiz dönem fırsatı veriyor. ‘Ferahlatan Kredi’ kapsamında ise yüzde 1.99’dan başlayan faiz oranları ve 3 ay ödemesiz dönem imkanıyla kredi sunuluyor.

EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Garanti Bankası, 100 bin TL’ye kadar yüzde 1.69’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi veriyor. Çekilecek tutara göre bu oran yüzde 2’ye kadar çıkabiliyor. Ancak ‘Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi’ kampanyasında 10 bin TL’lik krediye faiz oranı yüzde 1.69 olarak uygulanıyor. Kampanyada 36 ay vade fırsatı sunuluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir