doğa area duru
 
5s dikey arslan bilgi

Korona Tablosu’nda Samsun İçin Sevindiren Gelişme!

samsun-kalabalik-yeni
Daha Fazla Göster

Korona Tablosu’nda Samsun İçin Sevindiren Gelişme! Sağlık Bakanlığı’nın 19 Ağustos’ta açıkladığı ‘Günlük Kovid-19 Tablosu’nda Samsun ‘mavi’ kategorideki yerini aldı

Bakan Koca’nın açıkladığı ‘Günlük Kovid19 Tablosu’nda Ordu, Amasya, Sinop ve Çorum’un ardından Samsun da %75,3 aşılama oranı ile mavi kategoriye geçerek, düşük riskli iller arasında yer aldı

samsun mavii ic Ana Manşet

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN TEŞEKKÜR

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Samsun artık ‘mavi’. Bu hedefe ulaşmamızda büyük emekleri olan sağlık çalışanlarımıza ve bize her zaman destek olan tüm Samsunlulara teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

VALİ DAĞLI’DAN AŞI VURGUSU

Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, aşının önemine dikkat çekerek, “Kıymetli hemşehrilerim; Sizlerin desteği ve sağlık çalışanlarımızın gayretleriyle bu akşam itibarıyla ilimiz genelinde ilk doz koronavirüs aşısını yaptıranların oranı % 75.3’e yükseldi ve mavi kategorideki düşük riskli iller arasındaki yerimizi aldık. Bu güzel gelişme vesileyle aşının gücüne inanarak ilk fırsatta aşısını yaptıran tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Henüz ilk doz aşısını yaptırmamış olan %24.7’lik kesimde yer alan vatandaşlarımızdan, kısa süre sonra başlayacak olan eğitim-öğretimin yanı sıra sosyal ve ekonomik hayatımızın da bir daha kısıtlamalardan olumsuz etkilenmemesi adına hassasiyet göstererek bir an önce aşılarını yaptırmalarını, ilk doz aşısını olan vatandaşlarımızdan da toplumsal bağışıklığın tam olarak sağlanması için büyük önem arz eden ikinci doz aşılarını ertelemeden yaptırmalarını istirham ediyorum.” ifadelerini kullandı.

TAM UYUM ŞART

Bakan Koca, yaptığı paylaşımlarda aşılama oranlarıyla ilgili şunları söyledi:

Vaka sayılarının 20 binin altında kalması yeterli değil. Hızla daha düşük vaka sayılarına ulaşmak zorundayız. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına tam uyum şart.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir