Uzman Anahtar https://bit.ly/3xMVYA6 cemre
 
Samsun Sürücü Kursu izo HRS Ajans

Korkutan Gelişme! Omicron’dan İlk Ölüm

featured

Korkutan Gelişme! Omicron’dan İlk Ölüm  İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Omicron varyantına bağlı ilk ölümün gerçekleştiğini açıkladı. ohnson, Omicron’un nüfus içinde hızlandığının farkına varılması gerektiğini belirtirken İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, sert önlem alınmazsa ülkede 25 bin ila 75 bin kişinin hayatını kaybedebileceği uyarısında bulundu.

Güney Afrika’da ortaya çıkan ve Türkiye’ye de sıçrayan Omicron varyantıyla ilgili İngiltere’den endişe verici bir haber geldi.

BORIS JOHNSON: EN AZ 1 HASTANIN ÖLDÜĞÜ DOĞRULANDI

Johnson, başkent Londra’nın batısındaki Paddington yakınlarındaki aşı kliniğini ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki evet, Omicron vakaları hastaneye kaldırılıyor ve ne yazık ki Omicronlu en az 1 hastanın öldüğü doğrulandı.” ifadesini kullandı.

“HIZLANDIĞININ FARKINA VARMALIYIZ”

Omicron varyantıyla mücadelede güçlendirici aşıların önemine dikkati çeken Boris Johnson, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bence bunun bir şekilde virüsün daha hafif bir versiyonu olduğu fikrini, bence bunu bir tarafa koymalı ve sadece nüfus içinde hızlandığının farkına varmalıyız. O yüzden yapabileceğimiz en iyi şey, hepimizin güçlendirici aşılarını alması.”

Son dakika: Mehmet Ceyhan, Omicron’daki asıl tehlikeyi işaret etti!
“25 BİN İLA 750 BİN ÖLÜME NEDEN OLABİLİR”

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, Omicron varyantının, diğer varyantlardan çok daha hızlı yayıldığına işaret ederek, İngiltere’de bu ayın sonuna kadar yaklaşık 1 milyon Omicron vakası görülebileceğini bildirmişti.

Uzmanlar da Omicron varyantına karşı sert önlem alınmazsa ülkede 25 bin ila 75 bin kişinin hayatını kaybedebileceği uyarısında bulunmuştu.

Hükümet, Omicron nedeniyle evden çalışma, kapalı alanlarda maske takma ve gece kulüpleri gibi yerlere girişte aşı pasaportu önlemlerini hayata geçirme kararı almıştı.

Ülkede dün 1239 Omicron vakası görülmüş, varyantın tespit edilmesinden bu yana en yüksek günlük artışla ülkedeki toplam Omicron vaka sayısı 3 bin 137’ye çıkmıştı.

İngiltere, “170 bin ölümle Avrupa’da Kovid-19 kaynaklı en çok ölümün görüldüğü ülke” konumunda bulunuyor.

Kaynak: AA

KORONAVİRÜS İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.