banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Selçuklu Belediyesinden kar mesaisi

banner1357

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi Acil Müdahale Ekipleri kar yağışı ile birlikte 7/24 görev yapıyor.Selçuklu Belediyesi tüm yurt genelinde etkili olan ve şehrimizde de gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren yoğun kar yağışı...

KONYA 26.12.2018, 13:42
Selçuklu Belediyesinden kar mesaisi
banner1353
banner1375

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi Acil Müdahale Ekipleri kar yağışı ile birlikte 7/24 görev yapıyor.

Selçuklu Belediyesi tüm yurt genelinde etkili olan ve şehrimizde de gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren yoğun kar yağışı sonrası başlattığı kar temizleme ve yol açma çalışmalarına deneyimli ekip ve iş makineleriyle aralıksız devam ediyor. Öncelikli olarak ana arterler, hastane yolları, okul bahçeleri, resmi kuruluşlar, kaldırım ve pazar yerlerinin açık tutulması için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Konya’da gece başlayan ve yer yer etkisini arttıran kar yağışı sonrası Selçuklu Belediyesi Acil Müdahale Ekipleri de çalışmalarına hız verdi. Kar yağışı ve sonrasında oluşabilecek olumsuz koşullara karşı önceden tedbir alan ekipler herhangi bir sorun yaşanması için 24 saat çalışmalarını sürdürüyor. Selçuklu’da şuana kadar merkez ve kırsal mahallelerde kapalı olan yollarda trafik akışı sağlandı. Kar yağışının daha etkili olduğu kırsal mahallerde de ekipler buzlanmaya karşı koordineli olarak çalışıyor. Don olaylarının önlenmesi için tuzlama ve solüsyon çalışmaları da sürdürülüyor.

Selçuklu Belediyesi Tesisler Müdürlüğünde oluşturulan Acil Müdahale Merkezi vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ekiplerle koordinasyon sağlıyor. Gece başlayan çalışmalar gündüz de aralıksız devam ediyor. Çalışmalarda 10 tuzlama aracı, 8 greyder, 8 kepçe ve çok sayıda kar kürüyücü makine kullanılıyor. Fen işleri müdürlüğünce oluşturulan 60 kişilik teknik ekibe, çevre koruma ve park bahçeler müdürlüğünden oluşturulan 450 kişilik ekip destek veriyor. Kış koşullarına göre araç ve personel sayısı arttırılarak yapılan çalışmalar kapsamında ekipler şehir içi ana arterler, bağlantı yolları, sağlık kuruluşları, 112 Merkezleri ve toplu ulaşım gibi öncelik arz eden güzergahlar başta olmak üzere tüm yolların açık kalması için gece ve gündüz çalışma yürütüyor. Fen işleri Müdürlüğü personelinin kış boyunca sürdüreceği karla mücadele çalışmalarına kış koşullarına göre Çevre Koruma ve Kontrol ve Park Bahçeler Müdürlüğü personelleri de destek veriyor. Ekipler vatandaşların rahat yürüyebilmeleri için yaya kaldırımlarında kar temizleme çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

“Acil müdahale ekipleri gece gündüz görev başında”

Konya’da bereketli bir kış mevsiminin yaşanmasını arzu ettiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, il genelinde başlayan yoğun kar yağışının vatandaşları olumsuz etkilenmemesi için tüm ekiplerin vardiyalı olarak 24 saat mesai yaptıklarını belirtti. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ilçe merkezinde ana arterler başta olmak üzere kırsal mahallelerde de yoğun çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “İlçemiz genelinde hemşehrilerimizin sıkça kullandığı güzergahları temiz tutabilmek için yoğun şekilde çalışıyoruz. Kış mevsiminin getirdiği iklim şartlarına göre daha öncesinden tedbirlerimizi aldık. Bu doğrultuda Acil Müdahale Merkezimizi oluşturduk. Ekiplerimiz olumsuz hava koşullarına bağlı olarak gece gündüz görev başındalar. Ayrıca kar yağışı ile ilgili her türlü ihtiyacı karşılamak üzere gelen ihbarları da titizlikle değerlendirmekteyiz” dedi.
Yorumlar (0)
banner1474
10°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 25 Şubat 2020
İmsak 05:43
Güneş 07:08
Öğle 12:53
İkindi 15:55
Akşam 18:27
Yatsı 19:47