doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Kışlık Bot Alacaksanız Bunlara Dikkat Etmeyi Unutmayın! 

Kışlık-Bot-Alacaksanız-Bunlara-Dikkat-Etmeyi-Unutmayın! 
Daha Fazla Göster

Kışlık Bot Alacaksanız Bunlara Dikkat Etmeyi Unutmayın!  Ayaklarınızı soğuk, yağışlı ve karlı havalardan korumak için bot ararken, işinizi görecek bir bot istersiniz. Bu da işlevi moda yerine koymanız gerekebileceği anlamına gelir ama bu önerilere dikkat ederek hem şık hem de kullanışlı bir kışlık bot almanız mümkün. İşte, kışlık bot alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kışın ayaklarınızın üşümesi istemiyorsanız kışlık bot seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bot seçiminde beğendiğiniz şık botun aynı zamanda işlevsel özelliklere sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

619e3fa166a97c992c887286 Güncel

MALZEME ÖNEMLİDİR

Bot alırken ilk olarak malzemesine dikkat edilmelidir. Ana, “üst” malzeme (temelde ayağınızın üstünü kaplayan kısım), sert kış havalarına dayanabilmesi için hem güçlü hem de suya dayanıklı olmalıdır. Dayanıklı bir çizme için, her ikisi de önceden işlenmiş su yalıtımına sahip olabilen naylon veya deriden yapılmış bir bot arayın. Süet ve kumaş özelliklerinden kaçının. Malzemenin iç kısmının sizi ısıtacak yün içerikli olmasına dikkat edin.

TABANI İNCELEYİN

Kışlık botların çoğu nemi engelleyen kauçuk tabanlarla yapılır, ancak her zaman çekişin de olup olmadığını kontrol edin. İstediğiniz son şey buzda veya ıslak karda kaymak. Darbelere ve yarıklara sahip botlar çok daha iyi bir tutuş sağlar.

YALITIM ANAHTARDIR

Kışlık bot seçiminde doğru yalıtım için bilmeniz gereken bazı noktalar var. Ağırlıksız sıcaklık veren ve ıslak iklimler için daha iyi olan Thinsulate gibi yün (iyi sıcaklık düzenlemesi sunar) veya sentetik malzemeler vardır. Thinsulate ile devam etmeye karar verirseniz, ağırlığı not ettiğinizden emin olun – sayı ne kadar yüksekse, bot o kadar sıcak olur. Serin iklimlerde, en az 200 gram arayın. Ancak özellikle soğuk iklimlerin olduğu bir yerde yaşıyorsanız, 400 veya daha fazlasını tercih edin.

619e3f80ae298ba36554e4e4 Güncel

YÜKSEKLİĞİ İHTİYACINIZA GÖRE SEÇİN

Bir botun şaft yüksekliği sadece görünüşten daha fazlasıdır. Uzun botlar karda yürüyüş yapmak için en iyisidir ve baldırlarınızı sıcak tutarken daha kısa botlar yürümek daha kolaydır.

BAĞCIK VE BOTUN DİL KISMINA DİKKAT EDİN

Açık hava etkinlikleri planlıyorsanız, tam bağcıklı bir bot düşünün: Daha sıkı bir uyum sağlarken, çekmeli stiller veya fermuarlar o kadar güvenli değildir. Ekstra koruma için körüklü bir dil arayın (yani dil yanlara tutturulmuştur) – bu gerçekten öğeleri dışarıda tutmaya yardımcı olur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir