Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ekonomik görünüme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, kirada yüzde 25 zam sınırını uzatmak için çalışma olmadığını açıkladı.

HENÜZ ÇALIŞMA YOK

Türkiye İstatistik Kurumu'nun mayıs ayı enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından gözler yüzde 25 kira zam sınırı hakkında alınacak karara çevrildi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 1 Temmuz'dan itibaren son verilmesi beklenen kirada yüzde 25'lik tavan uygulamasına ilişkin bir çalışmalarının olmadığını belirtti. 

Şimşek, "Hiçbir şey yapmazsak düzenleme temmuzda ortadan kalkıyor. Şu anda böyle bir düzenleme yapmaya yönelik çalışmamız yok." ifadelerini kullandı.

İŞYERLERİNE YAPILACAK KİRA ARTIŞ ORANI BELİRLENDİ

TÜİK tarafından mayıs ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte işyerlerine yapılacak kira artış oranı belirlendi. Buna göre normal koşullarda kira artışlarında baz alınan 12 aylık ortalama verisi de netleşti. Böylece mayıs ayında kiralara uygulanabilecek tavan zam oranı da netleşti. Haziran ayı zam oranı yüzde 62, 51 oldu.Konut kiralarında ise yüzde 25'lik tavan zam uygulaması 1 Temmuz'a kadar devam edecek.

Tüm kiracıları ilgilendiren karar! Kirasını bu şekilde yatıran yandı Tüm kiracıları ilgilendiren karar! Kirasını bu şekilde yatıran yandı

ALINTI: SONDAKİKA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: SONDAKİKA