AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na atanan Mehmet Köse'den ilk açıklama Kanal S mikrofonlarına: "Seçimlere hazırız" AK Parti Samsun İl Başkanlığı'na atanan Mehmet Köse'den ilk açıklama Kanal S mikrofonlarına: "Seçimlere hazırız"

KESK Dönem Sözcüsü Yılmaz Tuluk tarafından yapılan açıklamada, "Üniversitelerin kapatılması ve öğrencilerin apar topar yurtlardan çıkarılması kabul edilebilir değildir. Devletimiz depremzedelerin barınma olanağını sağlayacak imkana sahiptir, ilk akla gelenin üniversitelerin kapatılması olması akla ziyandır, bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir" dedi.

DAYANIŞMA GÜÇLENDİRİLEBİLİR

KESK adına Tuluk tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Üniversiteler 24 saat açık araştırma ve eğitim kurumlarıdır. Eğitim olmadan, bilim olmadan nasıl aşarız bu cehalet ve yetersiz organizasyon sorunlarını.Depremzedelere barınacak yer her yerde bulunur. Ancak eğitim konusu aksatılamayacak kadar önemlidir. Deprem bölgesindeki öğrencilere, diğer illerde sahip çıkmak mümkündür. Öğrencileri diğer üniversitelere aktarıp yurt kapasitesini artırarak eğitime devam etmek varken, gençleri çaresiz bırakmayı, umutsuzlaştırmayı kabul etmiyoruz. KESK Samsun Şubeler Platformu olarak, siyasi iktidara ve YÖK’e çağrımız, üniversitelerde yüz yüze eğitimin, net olarak açıklanmış makul en yakın tarihte başlatılmasıdır. Üniversite ve eğitime devam ederek dayanışma güçlendirilebilir."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.