doğa calven cemre
       
5s akın bilgi

Kemal Zeybek Sordu: Samsun’daki O Hastanede Kamu Zararı Ne Kadar?

kemal-zeybek-1706
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kemal Zeybek Sordu: Samsun’daki O Hastanede Kamu Zararı Ne Kadar? CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin ilk ihale bedeli ile bitiş arasındaki farkı ve burada oluşan kamu zararının miktarının ne kadar olduğunu sordu

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, TOKİ’nin arsa ve konut üretiminde kuruluş amacından uzaklaştırıldığı, imar ve ihalelerle rant sağladığı, vatandaşlarda mağduriyetlerine neden olduğunu belirterek, “Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin ilk ihale bedeli ile bitiş arasındaki fark ve burada oluşan kamu zararının miktarı ne kadardır?” dedi.

HASSASİYET GÖSTERİLMEDİ

TOKİ’yi eleştiren Milletvekili Zeybek, “Samsun’un Canik İlçesi’nde yapılan TOKİ konutlarını 2012 yılında sel bastı ve 11 vatandaşımız hayatını kaybetti, TOKİ’nin ihmali nedir? Sorumlular kimlerdir? Samsun Vezirköprü İlçesi’nde 150 yataklı Devlet Hastanesi ve 20 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin yer seçiminde gerekli hassasiyetin gösterilmediği, seçilen zeminin bozuk olduğu, tespitlerin yapılmasına rağmen, uzun süreler ve birçok müteahhittin iş bırakması sonucunda ödemelerle müteahhitler korunmuş mudur? Devletin zararı ne kadar oldu?” diye sordu.

KİMLERE ÇIKAR SAĞLANDI?

“Hastane inşaatını bizzat yerinde inceleyerek çevre düzenlemesi ile altyapı çalışmalarının tamamlanmadığını gözlemledim” diyen Zeybek sözlerine şunları ekledi, “Bu olaylarda sorumluluk kime aittir? Hastane yeri seçiliyor, zemin sağlam değil. Arsa seçiminde kimler korunmuş veya kimlere çıkar sağlanmıştır? Hastane yapımında müteahhitlerin iş bırakmaları ve işin uzaması sonucunda hastanenin maliyeti ne kadar artmıştır? Sonuç olarak Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin ilk ihale bedeli ile bitiş arasındaki fark ve burada oluşan kamu zararının miktarı ne kadardır?”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir