banner1223

Kayseri 14. Ulusal Turizm Kongresine Hazırlanıyor

Vali Orhan Düzgün, 05-08 Aralık 2013 tarihinde Erciyes Üniversitesinde yapılacak olan “14. Ulusal Turizm Kongresi” hazırlıkları için Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile bir görüşme yaptı.Valilik...

Kayseri 14. Ulusal Turizm Kongresine Hazırlanıyor
Vali Orhan Düzgün, 05-08 Aralık 2013 tarihinde Erciyes Üniversitesinde yapılacak olan “14. Ulusal Turizm Kongresi” hazırlıkları için Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile bir görüşme yaptı.

Valilik makamında gerçekleştirilen toplantıda dört gün sürecek olan “14. Ulusal Turizm Kongresi”nin ön hazırlıkları görüşüldü.

Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle düzenlenecek olan kongreye 174 Üniversiteden 300 akademisyen ile turizm ve işletme dalında sektör temsilcileri katılacak. 14. Ulusal Turizm Kongresi’nin Kayseri’nin tanıtımı ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesinin taşıdığı önemi vurgulayan Vali Orhan Düzgün, 14. Ulusal Turizm Kongresi etkinliğinin, sahip olduğumuz 6 bin yıllık geçmişten günümüze kadar gelen Hitit, Roma ve Selçuklu Mirasıyla zengin bir kültüre sahip olan Kayseri’nin Kültepe Kaniş-Karum, Kervansaraylar, Kümbetler, Mimar Sinan ve el sanatları gibi zengin kültür mirasımız, Erciyes dağı, Kapuzbaşı Şelaleleri, Sultan Sazlığı, Soğanlı, Aladağlar, Yedi Göller gibi turizm değerlerimiz açısından ayrı bir önem taşımaktadır.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1232

banner1148