banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsunlu Arslan gurur verdi

banner1357

Samsun'un Kavak ilçesinde yaşayan milli tekvandocu Arslan Demir (17) kariyerinde 3 Türkiye, bir Avrupa şampiyonluğu ile bir dünya ikinciliği sığdırdı.

KAVAK 14.02.2019, 14:20
Samsunlu Arslan gurur verdi
banner1353
banner1375

Kavak'ta yaşayan genç sporcu, 7 yıllık spor kariyerinde 2015, 2016 ve 2018 yıllarında Türkiye şampiyonluğuna ulaştı. 2016 yılında düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Arslan, geçen yıl da Tunus'ta düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası'nda gümüş madalya elde etti.Demir, bundan sonraki hedefinin dünya şampiyonluğu ve ardından olimpiyat şampiyonluğunu  kazanmak olduğunu söyledi.

HEDEFİ OLİMPİYATLAR
Genç milli sporcu, "Tekvandoyla 10 yaşında ağabeyim tavsiyesiyle tanıştım. O da tekvando yapıyordu, bana da tavsiye etti ama o daha sonra bıraktı. Ben düzenli ve sıkı çalışma ile başarılar elde ettim. Türkiye ve Avrupa  şampiyonluklarım ve dünya ikinciliğim var.Bundan sonraki hedefim dünya şampiyonluğu ve ardından olimpiyat şampiyonluğunu kazanmak. Bunun için daha çok çalışıp olimpiyatlar için daha çok puan toplamamız gerekiyor." ifadelerinde bulundu.

'AİLEMİN DESTEĞİ BÜYÜK'
Tekvandoyu ve sporu çok sevdiğini vurgulayan milli sporcu, ailesinin de kendisine destek olduğunun altını çizen Arslan, geçtiğimiz ay Polonya'da düzenlenen Avrupa Ümitler Tekvando Şampiyonası'na son anda katıldığına işaret ederek, "Avrupa Ümitler Tekvando Şampiyonası kafilesinin bindiği uçağı kaçırdım. Kafileyle gidemedim. Son anda bir bilet bularak şampiyonaya yetiştim. Orada üçüncü olarak bronz madalya kazandım." dedi.

SPOR ONA DİSKİPLİN KAZANDIRDI
Baba Necat Demir'de oğlunun başarılı bir sporcu olduğunu, her şampiyonadan madalya ile döndüğünü dile getirerek,  "Aslan iyi çocuk, iyi bir sporcu. Spor ona disiplin, saygı ve örnek bir kişilik kazandırdı. Aslan'ın bayrağımızı yurt dışında dalgalandırması bizim için gurur verici." şeklinde konuştu.

'GURUR DUYUYORUZ'
Annesi Canan Demir ise oğlunun başarılarıyla gururlandığını belirterek, "Aslan ne zaman maça gitse biz de heyecanlanıyoruz. Merakla maçın sonucunu bekliyoruz. Kazanıp kazanması pek önemli değil." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)