banner1223

Kars’ta AFAD, afet bilinci oluşturma eğitimleri veriyor

Kars’ta AFAD ekiplerince vatandaşlara temel afet bilinci ve kültürünün oluşturulması için eğitim veriyor.Türkiye’de sıkça görülen ve başta deprem olmak üzere sel, heyelan gibi afetlere yönelik afet öncesi, afet sırası ve afet sonrasında...

Kars’ta AFAD, afet bilinci oluşturma eğitimleri veriyor

Kars’ta AFAD ekiplerince vatandaşlara temel afet bilinci ve kültürünün oluşturulması için eğitim veriyor.

Türkiye’de sıkça görülen ve başta deprem olmak üzere sel, heyelan gibi afetlere yönelik afet öncesi, afet sırası ve afet sonrasında yapılması gereken doğru davranışları ve Temel Afet Bilinci kültürünü vatandaşlara kazandırmak amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce, Kamu Kurum-Kuruluşları, Belediyeler, STK’lar, Okullar, Üniversiteler, birey ve ailelere yönelik eğitimler aralıksız devam ediyor.

AFAD ekipleri, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü koordinasyonunda, Hasan Harakani Öğrenci Yurdu’nda öğrenci ve yurt çalışanlarından oluşan 160 kişilik gruba Temel Afet Bilinci Eğitimi verdi. Eğirimde aynı zamanda, Afete Hazır Türkiye hedefi kapsamında Afet Gönüllüleri Projesi tanıtımı yapılmış yapıldı. Program sonrasında 58 kişi Afet Gönüllüsü olarak kayıt yaptırırken, kayıt yaptıran gönüllülere 2. kademe eğitimleri verilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148