Karmaşa Mağduriyeti! Samsun’da Yaklaşık 60 Şoför Kontak Kapattı

samsunda-yaklasik-60-sofor-kontak-kapatti
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Yaklaşık 60 Şoför Kontak Kapattı! Çok Mağduruz Samsun’da 4’üncü hat şoförleri, yolcu sayısında yaşanan karmaşa nedeniyle üst üste gelen cezalar dolayısıyla kontak kapattı

Samsun’da 4. Hatta çalışan yaklaşık 60 şoför esnafı, koronavirüs nedeniyle alınan kararla yüzde 50 kapasiteyle çalışması belirtilen dolmuşlara alınan yolcu sayısında yaşanan karmaşa nedeniyle, üst üste gelen cezalara dayanamayarak, kontak kapattı.

30 dolmus 3 scaled Ana Manşet

KAÇ YOLCU ALACAĞIZ?

Trafik polislerinin, 4’üncü hat dolmuşlarına 3 yolcu yerine 4 yolcu alan hat şoförlerine 3 bin 150 lira cezai işlem uyguladığını öne süren şoför esnafı, tepkilerini Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına dile getirdi. Hat şoförleri, Samsun 4 No’lu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden bu şekilde talimat aldıklarını, uygulanan cezalara dayanamayıp yaklaşık 60 hat şoförüyle beraber kontak kapatma kararı aldıklarını belirtti.

MURAT Ana Manşet

KONTAK KAPATTIK

Murat KİRAZ: Daha önceden gelen genelgede 4 kişi taşınacağı söylendi. Yüzde 50 kapasiteyle 4 kişi olarak taşıyorduk. Dernek de bizlere 4 kişi taşımamızı söyledi. Biz de söylenenler doğrultusunda hareket ediyorduk. Bugün de 4 kişi taşıyan arkadaşımız ceza yedi. 3 bin küsür lira ceza yazılıyor. Bu parayı ödeme şansımız yok. 6 ay çalışsan bu parayı ödeyemezsin. 60 şoför kontak kapattı.

MURAT Ana Manşet

ÇOK MAĞDURUZ

Murat BAŞ: Seyir halde giderken trafik polisi sağa çekmemi istedi ve dediğini yaptım. Her koltukta birer kişi taşımam gerektiğini söyledi. 4 kişi taşımama rağmen bugün ceza yedim. Bu sebeple kontak kapattık. Kaymakamlıktan cezanın geleceğini söyledi. Çok mağduruz. Yaklaşık bir senedir para kazanamıyorken kurallara uymamıza rağmen ceza yiyoruz. Yaklaşık 60 kişiye yakın şoför kontak kapattı.

RAMAZAN Ana Manşet

CEZA YEMEKTEN BIKTIK

Ramazan ALTINGÖZ: Her gün ceza yemekten bıktık. Bizi 4 yolcuya düşürmelerine rağmen ceza yiyoruz. Sadece bugün 10 arabaya 3 kişi olacak diyerek cezai işlem uygulamışlar. Yolcu da bu durumda mağdur oluyor. Bizler de bu duruma dayanamayıp kontak kapattık. 3 bin 150 liradan ceza yazıyorlar. Bize makbuz dahi vermiyorlar.

SAMET Ana Manşet

CEBİMİZDE PARA KALMADI

Samet BAHADIR: 2 hafta önce ceza yedim. Bize 4 kişi alınacak dendi ve biz de bu kurala uyduk. Buna rağmen ceza yedik. Biz, arabalarımıza masraf mı edelim ceza mı ödeyelim? Cebimizde para kalmadı. Bugün 10 aracımıza daha ceza yazılınca kontak kapatma kararı aldı.

Emre ÖNCEL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir