doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Karbonatla Yok Edebileceğiniz 9 Kötü Koku

karbonat-kötü-koku
Daha Fazla Göster

Karbonatla Yok Edebileceğiniz 9 Kötü Koku  Evinizde ne yapacağınızı bilmediğiniz kötü kokular varsa onlardan karbonatla kurtulabilirsiniz. Karbonat, antiseptik özelliklerinin yanı sıra gerçekten harika bir kabartıcıdır. Bir asit gibi çalışarak kötü kokuya neden olan maddeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Peki karbonatla hangi kötü kokulardan nasıl kurtulabilirsiniz?

KEDİ KUMU KOKUSU
Hiç kedi kumu temizlerken kokudan nefessiz kaldığınız oldu mu? Bu kötü günleriniz sona erdi. Kedi kumunun üzerine her gün biraz karbonat serpiştirin. Kedinize veya size zarar vermeden kokunun azaldığını fark edeceksiniz. Bir bardağın dörtte biri kadar serpmeniz yeterli olacaktır. Serptikten sonra bir saat kadar odadan çıkıp geri gelin hala koku varsa aynı oranda ekleme yapın.

2-TUVALET KOKUSU
Tuvaleti temizlemek için önce tuvaleti yıkayın. Ardından içine bir bardak karbonat dökün, kapağı kapatın ve ovma işlemini kabarcıkların sizin için yapmasına izin verin. Yaklaşık bir saat içinde geri dönün ve sifonu çekin.

3-TERMOS VE SOĞUTUVU KOKUSU

Kokan termosunuza, 3 bardak suya bir çorba kaşığı karbonat koyun. Sadece karıştırın ve yaklaşık 20 dakika termosta bırakın, ardından durulayın. Soğutucu için tüm soğutucuyu suyla doldurun, ½ bardak karbonat ekleyin, kapağı kapatın ve bir saat sonra durulayın.

4-GİDER KOKUSU
Alışkanlık olarak haftada birkaç kez gidere birkaç yemek kaşığı karbonat dökün. Yaklaşık bir saat sonra, sıcak suyu birkaç dakika çalıştırın. Gider kokusu çok kısa sürede bitecektir.

5-ELEKTRİK SÜPÜRGESİ KOKUSU
Elektrik süpürgesi çalışırken odanın koktuğu oluyor mu? Halının üzerine karbonat serpiştirin. Bir saat kadar sihrini çalıştırarak halının üzerinde beklemesine izin verin. Sonra elektrik süpürgesiyle süpürün. Bu çözümle aynı anda iki şeyi temizlemiş olacaksınız: Elektrik süpürgenizi ve halınızı.

6-AYAKKABI KOKUSU
Kokmuş ayakkabılara bir çay kaşığı karbonat dökün. Birkaç beklettikten sonra yıkayın. Kokunun kaybolduğunu fark edeceksiniz.

7-BUZDOLABI KOKUSU
Buzdolabı kokusu da yaygın problemlerden biridir. Bir kaseye yarım bardak karbonat koyun. Kaseyi buzdolabına yerleştirin. Bir gece bekletin.

8-ELLERDEKİ SOĞAN KOKUSU
Soğanları dilimledikten sonra bir bardak suya birkaç yemek kaşığı karbonatı karıştırın ve bu karışımda ellerinizi yıkayın ve sonra normal suyla durulayın.

9-AĞIZ KOKUSU
Gezegendeki en iyi gargaranın bu olduğunu iddia ediyoruz! Yine bir bardak suya birkaç kaşık karbonat atıp karıştırın. Bu suyla ağzınızı bir güzel çalkayın ve tükürün.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir