Her yıl olduğu gibi bu yıl da gastronomi dünyasının en prestijli platformlarından Taste Atlas, dünya mutfağına ilişkin önemli yayınlarını sırasıyla yayınlıyor. Atlas son olarak, dünyanın en kötü yemeklerini seçti. En kötü 100 yemeğin seçildiği listede Türkiye de yer aldı.

TÜTSÜLÜ KÖPEK BALIĞI İLK SIRADA

Taste Atlas'ın dünyanın en kötü yemekleri listesinde ilk sıranın sahibi İzlanda'dan tütsülü köpek balığı eti 'hakarl' oldu.

İkinci sırada İsrail'den 'Yeruşalmi Kugel' üçüncü sırasında ABD'den 'Ramen burger', dördüncü sırada, Litvanya'da Sklandrausis, beşinci sırada Şili'den Chapalele, altıncı sırada İsveç icadı pizza Calskrove yer aldı.

Türkiye'den dünyaya yayılan lezzet! En popüler salatalarda ilk 10'da Türkiye'den dünyaya yayılan lezzet! En popüler salatalarda ilk 10'da

KARA LAHANA ÇORBASI 7'NCİ OLDU

Türkiye listeye 7. sıradan girdi. Karadenizlilerin, özellikle de Rize ve Trabzonluların vazgeçilmez tatlarından olan kara lahana çorbası en kötü 7'nci yemek seçildi.

Liste, yayınlanmasından sonra sosyal medyada gündem oldu. Türkiye'de de gündem olan liste Karadenizlilerin tepkisini çekti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: DÜZCENİN SESİ