Karadeniz'de Mayın Avı! Deniz Kuvvetleri Arama Yapıyor Ukrayna'ya ait mayınlara karşı Samsun açıklarında Navtex ilan edildi, balıkçılara av yasağı getirildi, son olarak donanma gemileri Karadeniz'de devriyeye başladı

Samsun'da Genç Arabulucular Yemin Etti! Samsun'da Genç Arabulucular Yemin Etti!

Türk donanması Ukrayna limanlarından kopan mayınlara karşı harekete geçti. Donanmaya ait gemiler Karadeniz'de devriyeye başladı. Mayın tehlikesine karşı Navtex ilan edilirken, balıkçılara da av yasağı getirildi.

28-mayın (2).jpg

DONANMA GEMİLERİ MAYIN TARAMASI YAPIYOR

Su yüzüne çıktığı anda kendi kendini kilitleyerek patlayabilme özelliği bulunan mayınlar, Türk Deniz Kuvvetleri gemilerini de harekete geçirdi. Donanmaya ait gemilerin Karadeniz ve açıklarında serseri mayın taraması yaptığı öğrenildi.

28-mayın.jpg

BALIK AVI YASAKLANDI

Mayınlarla ilgili bir açıklama da Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık, Türk karasularına girme riski yüksek olan serseri mayınlara karşı, Karadeniz açıklarında balık avını ikinci bir emre kadar yasakladı.

'TEDBİRLER ALINDI,'

Serseri mayınlar sebebiyle Karadeniz'de adeta alarm verilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mayınlarla ilgili tüm tedbirlerin alındığını açıkladı.

Merve İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.