SAMSUN'DA TEDAVİ GÖREN YARALILARIN SAĞLIK DURUMU

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammed Ali Oruç, yangında yaralanan 4 kişinin Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavilerine devam edildiğini, yaralılardan 2'sinin entübe olduğunu söyledi.

Milyonları ilgilendiren teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi Milyonları ilgilendiren teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi

"BİRİNİN DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR"

Oruç, "Entübe hastalarımızdan birinin durumu ciddiyetini koruyor. Yoğun bakımda takibi yapılıyor. Diğer iki hastamız ise yanık merkezinde ve durumları iyi. Hatta biri birkaç gün içinde taburcu edilebilir durumda." dedi.

NE OLMUŞTU?

Sinop'un Bozburun mevkisi açıklarında 20 Aralık Salı günü saat 20.30 sıralarında 17 kişilik mürettebatı bulunan Panama bandıralı "Beata Alfa" isimli kuru yük gemisinde patlama meydana gelmiş, ardından çıkan yangında 16 kişi yaralanmış, bir kişi kaybolmuştu. Yaralılar, ekiplerce kurtarıldıktan sonra Sinop, Samsun ve Ankara'daki hastanelere kaldırılmıştı.

Sinop'ta tedavi altına alınan 10 yaralıdan 6'sı taburcu edilmiş, diğer yaralılar Bursa ve Ankara'ya sevk edilmişti. Kaybolan kişiyi arama çalışmaları ise sürüyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.