HAMSİ FİYATI 70 TL'YE ÇIKTI

Karadeniz'de son günlerde etkili olan soğuk hava ve düşen deniz suyu sıcaklığı hamsi fiyatına yansıdı. Geçen hafta 30 ile 40 TL arasında satılan hamsi, bu hafta yağlanması ve boyutlarının büyümesiyle kilogram fiyatı 70 TL'ye kadar çıktı. 

"BALIK ÇEŞİTLERİ BOL"

Satışlar hakkında bilgi veren balık satıcısı Mehmet Kılıç, "Şu anda balık çeşitleri bol. Hamsi de gayet iyi. Palamudun bolluğundan dolayı bu sene hamsi beklemiyorduk ama maşallah gayet iyi çıkıyor. Küçük boyutlu hamsiler 30 liradan satılıyordu. Büyük boydaki hamsiler de 70 liradan satılıyor. Hamsi kar suyunu yediği için yağlandı büyüdü ve fiyatlar da normal olarak arttı" dedi.

"SATIŞLAR GÜZEL GİDİYOR"

Balık satıcısı Onurcan Köse, "Hamsi şuanda büyüyüp yağlandı. Hamsiler irileşti. Daha önce hamsi inceydi ve fiyatlar 25-30 liraydı. 2 gündür hava esintili geçiyor. Bugün güzel hamsi geldi. Tam ızgaralık ve vatandaşın aradığı hamsi. Satışlar güzel gidiyor. Onun yanı sıra mezgit satıyoruz. Kilosunu 25 TL'den satıyoruz. Barbun 30 lira, istavrit bugün bol miktarda çıktı fiyatı 50 lira. 2 gün önce 80 liraydı. Alabalık 50 liradır. Somon 70 lira. Fiyatlar uygun" diye konuştu.

Samsun'da iki mahallede uyuşturucu operasyonu! Samsun'da iki mahallede uyuşturucu operasyonu!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.