Kayak yapıp kızaklarla kayan insanlar bu yıl hasret kaldıkları karın keyfini çıkardı. Bu durum en çok çocukları sevindirdi. Telesiyeje binenler Akdağ'ın çevresinin ve Ladik Gölü'nün doyumsuz manzarasının tadını çıkardı.

“ÇARŞAMBA'DA HAVALAR YAZ GİBİ" 

Kar yağışının görülmediği Amasya’dan Samsun’un Ladik ilçesindeki Akdağ Kayak Merkezi’ne gelen vatandaşlardan Bilal Ayar, “Amasya’da bu kış henüz kar yağmadı. Biz de çocuklarımızla Ladik’e geldik. Kara olan hasretimizi gidermeye çalışıyoruz” dedi. Samsun’un Çarşamba ilçesinden gelen Zafer Uzun, “Maalesef Çarşamba’da kar yok. Kar bize gelmeyince biz gidelim şeklinde düşündük” diye konuştu. Feyza Nur Koçyiğit de, “Çarşamba’da havalar yaz gibi. Ancak artık Ladik’e gelip göreceğiz gibi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE ÇOK ŞANSLI

Samsun’da üniversite eğitimi alan Afrikalı öğrencilerden Hamadjalo Babba, “Kamerun’dan 2019 yılında geldiğim Türkiye’de kar yağışını ilk defa görmüştüm. Bugün çok güzel geçti. Eğlendik, kızakla kaydık. Çok yorulduk, üşüdük” ifadelerini kullandı. Arkadaşı Hamza Hamanwabi ise, dört mevsimin yaşandığı Türkiye’nin çok şanslı olduğuna işaret etti.

YARI YIL TATİLİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Kış sezonunu bir ay önce açan merkeze okulların yarı yıl tatilinde bulunmasının da etkisiyle olan ilginin yüzlerini güldürdüğünü anlatan restoran işletmecisi Kemal Könü, hasret kaldıkları kar yağışını şubat ayında daha uzun süreyle görmeyi beklediklerini söyledi.

Canik Belediyesi'nden öğrencilere TUSAŞ gezisi Canik Belediyesi'nden öğrencilere TUSAŞ gezisi

İHA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.