Kanal S ekipleri de ekmek zammını vatandaşlara sordu. Vatandaşların bazıları, ekmeğe gelen zamma tepki gösterdi. 

"MAAŞ YETMİYOR"

Mustafa BAHÇE: Ekmeğe çok büyük oranda zam geldi. Çoluk, çocuğu olanlar, emekli olanlar ne yapacak? Emekli maaşları yetmiyor. Bu insanlar hiç mi bir şey almasın. Bu durum beni zorlayacak. 

"10 LİRA OLSUN"

Ahmet SÜNGER: Gelen zam çok az. 10 TL olsun. Hakediyoruz.

"İYİYE GİTMİYOR"

Feyyaz BAYRAKTAR: Ekmeğe gelen zammı normal buluyorum. Asgari ücret zamlandı, enflasyon yükseldi. Ekmeğe zam vermekte geç bile kaldılar. Şu an ülkemizin durumu hiç iyiye gitmiyor. Herşeye zam var. Bu durumda zorlanacağız. Vergi konusunda yükümüz ağır, ekmeğe gelen zam onun yanında hiçbir şey değil. 

Samsun'da ölü yunus karaya vurdu Samsun'da ölü yunus karaya vurdu

"DİKEN ÜSTÜNDEYİZ"

Ömer YEŞİLYURT: Ekmeğe zam gelmesi normal. İnsanların ne oluyor ne bitiyor hakkında bir duygusu kalmamış. Miktarı artık şaşırtmıyor. Çok doğal olmaya başladı. Artık diken üstündeymiş gibi hissediyorum. Başka dikenler batınca hissetmiyorum.

"DUR DENMESİ LAZIM"

Serdar TAMER: Yurtdışından gelen gurbetçiler var. Onların 100 birimi burada üç bin birim yapıyor. Çok rahat yaşıyorlar, geçiniyorlar. Diğer ülkelerde böyle bir sıkıntı yok, ama buraya baktığımızda hiçbir şey yerinde durmuyor.  Bu gün 7 yarın 10 lira. Cumhurbaşkanımızın artık buna dur demesi lazım. Simit şu an 5 TL. O da büyük ihtimalle 7 buçuk TL olur. Cumhurbaşkanımızın bize sahip çıkmasını istiyorum.

"KIYMETİ ARTAR"

Mevlüt TOPRAK: Herşeyin maliyeti arttığı için ekmeğe zam gelmesi normal. Çok israf ediliyordu en azından bundan sonra kıymeti artar. Herkes ekmek israfından da kaçınır.

"YAPACAK BİR ŞEY YOK"

Zeynep KÖSE BAYRAKTAR: Bence ekmeğe zam gelmesi normal. Bu ülkede öğrencilerin geçinmesi gerçekten zor. Ekmek alamayan insanlar olacak? Yapacağımız birşey yok.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.