Traktör Tutkunları “fan Kulüp” Kuracak

Tire’de nostaljik “John Deere” marka traktör tutkunları fan kulüp kurmak için bir araya geldiİzmir’in Tire ilçesinde, nostaljik traktör tutkunları “fan kulüp” kurmak için harekete geçti. 1975 ve 1983 model “John Deere” marka traktör...

Traktör Tutkunları “fan Kulüp” Kuracak
banner1314
Tire’de nostaljik “John Deere” marka traktör tutkunları fan kulüp kurmak için bir araya geldi

İzmir’in Tire ilçesinde, nostaljik traktör tutkunları “fan kulüp” kurmak için harekete geçti. 1975 ve 1983 model “John Deere” marka traktör sahipleri, düzenledikleri organizasyonla Karacaali mahallesinde bir araya geldi. Orijinalliğini kaybetmemiş traktörleri ile konvoy oluşturan sürücüler, Tirelilerin şaşkın bakışları altında şehir turu attı. En kısa sürede “fan kulüp” kurarak, tek çatı altında toplanmak istediklerini ifade eden traktör sahipleri “John Deere” aşkının kendilerinde yıllar geçtikçe tutkuya dönüştüğünü belirttiler.

“John Deere” marka traktörlerin ilçede yoğun olarak Karacaali mahallesinde bulunduğunu anlatan Hüseyin Kemerciklioğlu (59) adlı çiftçi, “Traktörümü, 1976 yılında aldım. Neredeyse 40 yıldır severek kullanıyorum. Orjinalliğini koruması için çok çaba sarf ettim. Mahallemizde o yıllarda birçok çiftçi de benden görerek, aynı traktörlerden aldı. Hepimiz traktörlerimizi özenle koruyoruz. Çok sayıda taliplisinden satmam yönünde teklif almama rağmen canım kadar sevdiğim traktörümü satmayı hiçbir zaman düşünmedim. Şu anda toplam 12 kişiyiz. Aramızda konuşarak, fan kulüp kurmaya karar verdik. Ülkemizde ve dünyada bunun birçok güzel örneği var. Kapımız ise herkese açık. Sesimizi dünyaya duyurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300