banner1223

Chp İl Başkanı Engin’den Zorunlu Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Ali Engin, Cumhurbaşkanı seçimleri için başlattığı turlar kapsamında, DİSK’e gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, yaptığı açıklamaların çarpıtılması ve bunun üzerinden yeni bir polemik...

Chp İl Başkanı Engin’den Zorunlu Açıklama
banner1250
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Ali Engin, Cumhurbaşkanı seçimleri için başlattığı turlar kapsamında, DİSK’e gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, yaptığı açıklamaların çarpıtılması ve bunun üzerinden yeni bir polemik başlatılması üzerine bir açıklama yaptı. Engin, açıklamasında şunları söyledi..
"Cumhurbaşkanlığı seçimi için, gecemizi gündüzümüze katarak, uzlaşmanın ve Türkiye’nin adayı olarak seçimlere katılan, Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesi için çalışıyoruz. Odalar, Sivil Toplum Kuruluşları ve Sendikaları ziyaret ediyor, halkla bir araya gelerek neden Sayın İhsanoğlu’nun seçilmesi gerektiğini anlatıyoruz.
Bu ziyaretlerden birini gerçekleştirdiğimiz DİSK Ege bölge temsilciliği ziyaretinde, bir soru üzerine yaptığım bir açıklamada, ifade etmeye çalıştığım konunun farklı anlaşılması sonucu yapılan haberler şahsımı üzmüştür. Gerçekleştirdiğim DİSK ziyaretinde, Cumhurbaşkanı adayımızın belirlenme şeklinin, bu konuda ortaya konulan uzlaşının ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek isterken, aday belirleme şekline ve adayın ismine karşı çıkanlar olabileceğine, herkesin gönlünde başka bir ismin olabileceğine dikkat çektiğim bir cümlemde, partimizi veya kendimizi düşünmediğimizi, Tükiye’yi ve milletimizi düşündüğümüzü anlatırken, “Sayın Genel Başkanımız isteseydi eski Genel Başkanlarımızdan birisini de aday olarak gösterebilirdi, biz de bunu ayakta alkışlardık, Kılıçdaroğlu’da Genel Başkanlığını pekiştirirdi ama o zaman ya ikinci yada üçüncü olabilirdik” cümlemden, eski Genel Başkanlarımızdan Sayın Deniz Baykal’ı kast ettiğim sonucu çıkartılarak, hiç aklımda yokken, sonsuz saygı duyduğum ve her İzmir ziyaretinde kendisini karşılayarak programlarına katıldığım Sayın Baykal’ın ismi üzerinden bir polemik yaratılması beni son derece üzmüştür.
Basınımıza ve kamuoyuna bir kez daha duyurmak isterim ki, bizim işimiz uzlaşının adayının, Türkiye’ye yakışacak, cumhurbaşkanı olacak Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu anlatmak ve seçtirmektir. Bunun için aralıksız çalışırken, tüm bu çalışmalarımızın önüne geçecek ve çok değer verdiğimiz ve önemsediğimiz eski genel başkanımız Sayın Deniz Baykal’ın ismi kullanılarak bu çalışmalara zarar verecek işlerin içinde olmadık. Zaman kavramını yitirecek bir şekilde çalışırken bu türden sözlerle tüm emeklerimizi hiçe sayacak bir turum içinde olmamamızı herhalde kimse beklemiyordur. Bizi bu türden mecralara çekmek isteyenlere de izin vermeyeceğiz."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148