banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Başkan Uğurlu’dan cemevine ziyaret

banner1357

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Soğukpınar Mahallesi’nde bulunan cemevini ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya geldi.Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, ilçedeki Soğukpınar Mahallesi’nde bulunan cemevinde alevi vatandaşlarla...

İZMİR 27.12.2018, 12:54
Başkan Uğurlu’dan cemevine ziyaret
banner1353
banner1375

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Soğukpınar Mahallesi’nde bulunan cemevini ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, ilçedeki Soğukpınar Mahallesi’nde bulunan cemevinde alevi vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Uğurlu, ziyarette, vatandaşlardan gelen talepleri de dinledi. "Alevi’siyle Sünni’siyle biz birlikte Türkiye’yiz" diyen Başkan Uğurlu, "Çok kültürlü bir yapıya sahip olan Kemalpaşa’mızda birlik ve beraberliğin en güzel örneğini teşkil ederek her zaman olduğu gibi çoklukta birlik olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Soğukpınar’da bulunan cemevinde canlarla bir araya gelip, hemşehrilerimizin öneri ve taleplerini dinleyerek yaptığımız çalışmaları anlattık. Hoşgörü ve diyalogdan yanayız. Bunu da; birbirimizi dinlemeden, empati kurmadan sağlayamayız. Biz, Alevi ve Sünni’siyle, Türk’ü, Laz’ı ve Çerkez’i ile hep birlikte güçlü ve anlamlıyız. Ayrışarak, kutuplaşarak ülkemize ve geleceğimize hiçbir katkı veremeyiz. Alevi vatandaşlarımız, Türkiye’nin önemli bir parçasıdır. Onlar olmadan Türkiye olmaz" ifadelerini kullandı.

Kemalpaşa’da yaşayan alevi vatandaşların her türlü taleplerine karşılık vermeye çalıştıklarını ve böyle de devam edeceklerini hatırlatan Başkan Uğurlu, "Sizin talepleriniz bizim de taleplerimizdir. Aynı düşünceye, aynı inanca sahibiz. Ehlibeyt sevgisi noktasında hiçbir farkımız yok. Dolayısıyla bu birlik, beraberlik daha da güçlenerek devam edecek. İçinde bulunduğumuz cemevi, mekan bir erkan mekanıdır. Burada Allah’ın ismi anılıyor. Peygamberimizin ismi, ehlibeytin ismi anılıyor. Hepsi bizim önemli değerlerimiz. Tabi ki sizin talepleriniz bizim de talep ve beklentileriniz bizim için çok önemlidir. Kemalpaşa Belediyesi olarak her türlü talebinize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılık vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.
Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Aralık 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:46
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40