banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Başkan Gönenç'ten Turizm Haftası Mesajı

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, turizm haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Gönenç mesajı'nda şu görüşlere yer verdi: "Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle medeniyetin öncüsü olan ilkler şehri Bergama;...

İZMİR 15.04.2014, 12:20
Başkan Gönenç'ten Turizm Haftası Mesajı
banner1343
Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, turizm haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gönenç mesajı'nda şu görüşlere yer verdi: "Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle medeniyetin öncüsü olan ilkler şehri Bergama; Belediyemizin, kurumlarımızın ve özel sektörün yatırımlarıyla güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Önümüzdeki en önemli süreç ise Bergama’nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne adaylık sürecidir.

İlçemiz, Bergama Belediyesi’nin çalışmaları ve talebi doğrultusunda 2011 yılında adını UNESCO Dünya Mirası Aday Listesi’ne yazdırmayı başarmıştır.

2011 yılında başlayan ve yoğun bir şekilde yürütülen çalışmalarda artık sona yaklaşılmıştır. Bergama’nın listeye girmesiyle ilgili son söz, Haziran ayında Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilecek Dünya Mirası Komite Toplantısı’nda (World Heritage Committe) söylenecektir.

Ve UNESCO Dünya Mirası kabul edilmesi halinde, İzmir’in dünyaya açılan kapısı olacak olan ilçemizde turizm alanında da yeni bir dönem başlayacaktır.

Bergama Belediyesi olarak kültürel zenginliklere, binlerce yıllık bir tarihe ve misafirperver bir halka sahip olan Bergama’nın turizm hedefini her geçen gün daha da yükseğe taşımanın gayreti içerisindeyiz.

İlçemizin turizm potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesinde, turizm sektöründen yeteri kadar pay alabilmesinde ortak akıl ve işbirliği büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız, vatandaşlarımızla dayanışma içerisinde ve organize bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, ilçemizin ve ülkemizin turizm alanında daha ileri bir noktaya götürülmesine katkı sağlayan herkesin Turizm Haftası’nı kutluyor, sektörün değerli çalışanlarına ve yatırımcılarına başarılar diliyorum."

Yorumlar (0)
13°
açık
Namaz Vakti 22 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59