banner1496

banner1345

banner1334

Başkan Gönenç'ten Turizm Haftası Mesajı

banner1357

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, turizm haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Gönenç mesajı'nda şu görüşlere yer verdi: "Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle medeniyetin öncüsü olan ilkler şehri Bergama;...

İZMİR 15.04.2014, 12:20
30
Başkan Gönenç'ten Turizm Haftası Mesajı
banner1353
banner1375
Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, turizm haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gönenç mesajı'nda şu görüşlere yer verdi: "Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle medeniyetin öncüsü olan ilkler şehri Bergama; Belediyemizin, kurumlarımızın ve özel sektörün yatırımlarıyla güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Önümüzdeki en önemli süreç ise Bergama’nın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne adaylık sürecidir.

İlçemiz, Bergama Belediyesi’nin çalışmaları ve talebi doğrultusunda 2011 yılında adını UNESCO Dünya Mirası Aday Listesi’ne yazdırmayı başarmıştır.

2011 yılında başlayan ve yoğun bir şekilde yürütülen çalışmalarda artık sona yaklaşılmıştır. Bergama’nın listeye girmesiyle ilgili son söz, Haziran ayında Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilecek Dünya Mirası Komite Toplantısı’nda (World Heritage Committe) söylenecektir.

Ve UNESCO Dünya Mirası kabul edilmesi halinde, İzmir’in dünyaya açılan kapısı olacak olan ilçemizde turizm alanında da yeni bir dönem başlayacaktır.

Bergama Belediyesi olarak kültürel zenginliklere, binlerce yıllık bir tarihe ve misafirperver bir halka sahip olan Bergama’nın turizm hedefini her geçen gün daha da yükseğe taşımanın gayreti içerisindeyiz.

İlçemizin turizm potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesinde, turizm sektöründen yeteri kadar pay alabilmesinde ortak akıl ve işbirliği büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden sivil toplum kuruluşlarımız, meslek odalarımız, vatandaşlarımızla dayanışma içerisinde ve organize bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, ilçemizin ve ülkemizin turizm alanında daha ileri bir noktaya götürülmesine katkı sağlayan herkesin Turizm Haftası’nı kutluyor, sektörün değerli çalışanlarına ve yatırımcılarına başarılar diliyorum."

Yorumlar (0)
banner1474
29°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:49
Güneş 05:30
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:51
Yatsı 21:25