İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, "Türkiye’nin hatta dünyanın en verimli ovalarına, topraklarına sahibiz ama gelin görün ki sebze ve meyveyi de neredeyse en pahalıya Samsunlu vatandaş alıyor" diyerek eleştirilerde bulundu.


"ELİMİZDEKİLERDEN FAYDALANAMIYORUZ"

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, İYİ Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Adem Bektaş ile birlikte Atakum’da Semt Pazarı’nı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşla bir araya geldi. Samsun’un sebze ve meyve anlamında kendine yetmesi gerektiğini vurgulayan Tüfekci, "Türkiye’nin hatta dünyanın en verimli ovalarına, topraklarına sahibiz ama gelin görün ki sebze ve meyveyi de neredeyse en pahalıya Samsunlu vatandaş alıyor. Bir şehirde bu kadar verimli topraklar ve neredeyse her sebze meyveye uygun iklim olacak ama fiyatlar ateş pahası olacak, bu Samsun’a en büyük hakarettir. Samsun’un kendi kendine yeterek, üzerine ihracat yapması gerekirken, biz daha elimizdekinden faydalanamıyoruz. Göreceksiniz ki biz göreve başlar başlamaz tarım alanında gerekli adımları en kısa sürede atarak, şehrimizi ayağa kaldıracağız" dedi.

 
"OVALARI BETONLAŞTIRMAYA ÇALIŞAN ZİHNİYET GİDECEK"

Çarşamba ve Bafra ovalarına yapılmak istenen tesisler ile ilgili açıklamalarda bulunan Tüfekci, “Türkiye’nin en verimli ovalarının ortasına depolama tesisi yaparak betonlaştırmaya çalışan bu zihniyeti birlikte yollayacağız. Bu şehrin en önemli ayaklarından biri tarım. Bugün pazarda fiyatlara baktığımızda ise sanki bu memlekette bir tane ot bitmiyor, bir tane sebze meyve yetişmiyor. Vatandaşına bu fiyatları ve bu zorlukları 23 yıldır yaşatanları gönderme tarihimiz bellidir. Ovalarda tarım ile değil biyo kütle santrali kurmak ile uğraşanlar vatandaşın feryadına ne diyecek çok merak ediyorum" diye konuştu.

SICAK KARŞILAMA

Tüfekci, gösterilen ilgiye de teşekkür ederek, "Bu kadar derdin ve sıkıntının içinde bizleri gördüğü zaman güler yüzlerini ve ilgilerini bizden eksik etmeyen vatandaşımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu ilginin ve teveccühün karşılığını kat be kat hizmet ile alacaklarının sözünü İmren ablaları, kardeşleri, onların bir kızı olarak veriyorum" dedi.

Samsun'da polis memuru Orhan Mutlu'yu şehit eden zanlıyla ilgili yeni detay ortaya çıktı! Samsun'da polis memuru Orhan Mutlu'yu şehit eden zanlıyla ilgili yeni detay ortaya çıktı!

(Bu haber ajans tarafından hazırlanmıştır)

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.